Amanjeda by Katrin Kuldma - Atelier naistekleidid, Bespoke meesteülikonnad (Modellid: Birgit Veegen (Agency Icon) ja laulja Kristjan Kasearu; fotograaf: Karl Kuldma; pildistamise asukoht: Niguliste kirik)
24. aprillil naaseb Amanjeda by Katrin Kuldma moeetendusega Tallinna Niguliste kirikusse. Kunstikeskne Niguliste muutub üheks õhtuks unistuste lavaks elegantsile, emotsioonidele ja ilule. Muusikat esitab legend Tõnis Mägi.
Sündmus teeb kummarduse Katrin Kuldma moemaja 1998. aastal Eestis algatatud traditsioonile, kus mood ja muusika loovad koos suurejoonelisi kultuurielamusi.
Kuldma ja Mägi loominguline kooslus annab õhtule sügavuse. Amanjeda by Katrin Kuldma signatuuriks on ajatu esteetika, mis sel etendusel kohtub Tõnis Mägi hingestatud esituslaadiga. Kaugetes keeltes tähendab “Aman” rahu ja kaitset, “Jeda” pausi ja hingetõmbeaega. Rahu ja harmoonia on omased nii Kuldma kui ka Mägi tänasele loomingule. 24. aprilli õhtu Nigulistes saab olema paik, kus ilu, tasakaal ja aeg korraks peatuvad, reaalsus kaob ja mõtted saavad lennata kosmilistes avarustes. “Kondor”, “Jäljed” ja teised Mägi lummavad laulud kõlavad võimsalt minimalistlikus esituses Estonia kontsertklaveril koos Ain Agani kitarrihelidega.
Tõnis Mägi esitab nii oma uusimaid kui ka legendaarseid lugusid. Niisamuti toob Katrin Kuldma lavale rikkalikult uut loomingut, jäädes truuks oma kvaliteediarmastusele. Elegantsed ülikonnad, pidulikud pulmakleidid, safarikomplektid ning ooperiõhtute luksuslikud tualetid – Amanjeda by Katrin Kuldma tänavune moelava näitab maailma, kus rõivad esitavad lugupidavat ja armastavat suhtumist inimestesse, traditsioonidesse ja loodusesse. Moelaval on parimad looduslikud materjalid ja Eesti meistrite kõrge kvaliteediga käsitöö. Katrin Kuldma moeloomingut täiendavad Karin Kersa unikaalsed juveelid. Kollektsioone esitlevad Eesti parimad modellid.
“Tõnis Mägi muusika on võimas, erilise energiaga ja sobib Niguliste ajaloolisse atmosfääri imeliselt. Tõnise tänane pisut mõtlik muusikastiil sobib minu Amanjeda filosoofia ja hingelaadiga, kus oluline on pühendumine ja armastus – iga päev, hommikust õhtuni. Meie mõlema looming on inspireeritud elust, armastusest, loodusest ja erilistest paikadest maailmas. Minu mood ja Tõnise muusika kutsuvad võtma puhkust argipäevast, unistama ja rändama nii mõtetes kui ka päriselt. Uuele kollektsioonile on oma loomingulised killud jaganud ka noored disainerid Eva Arvisto, Lisanna Jüriso ja Carmen Triini Tälli. Noorte loov energia ja moemaja suurte kogemustega kolleegide koostöö annab väga hea ja erilise tulemuse,” ütles Katrin Kuldma.
Niguliste kirikul on Katrin Kuldma loomingus eriline tähendus. Just siid toimus 1998. aastal moemaja esimene etendus koos Saxappeal Bandi ja Villu Veskiga. 2018. aastal naasis see idee Nigulistesse koos Tallinna Poistekoori, Lydia Rahula, Annely Peebo, Elina Nechayeva ning ERSO kvintetiga.
Varasemad Niguliste etendused on jäänud meelde kui hetked, mil mood on astunud tavapärasest esitlusvormist välja ja saanud osaks suuremast lavastuslikust tervikust. Need etendused on kandnud endas pidulikkust, julgust ja erilist emotsionaalset laengut ning loonud mälestusi, mis elavad edasi nii publiku kui ka Eesti moe loos. 2026. aasta sündmus koos Tõnis Mägiga jätkab seda väärikat joont uue tundlikkuse, küpsuse ja loomingulise jõuga. Bentley Tallinna esitletud moeõhtu kinnitab, et luksus seisneb võimes luua emotsioone ja tuua esile olulisi detaile.
Amanjeda by Katrin Kuldma ja Tõnis Mägi moe ja muusika kohtumine Nigulistes tõotab kujuneda meeldejäävaks elamuseks.
Niguliste kiriku uksed avatakse 24. aprillil kell 19.00. Etendus algab kell 19.30.
Üritus Facebookis