HELILOOJA ALEKSANDR ŽEDELJOV ANDIS VÄLJA OMA TEISE KAMMERMUUSIKA ALBUMI “IDENTITY”

Helilooja ja Vene Teatri muusikaline juht Aleksandr Žedeljov andis välja oma teise kammermuusika albumi. Plaat sai nimeks “Identity”. Aastal 2016 avaldas Aleksandr oma esimese taolise albumi, mis sisaldas teoseid, mis olid kirjutatud autori õpingute ajal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kompositsiooniosakonnas.

Oma uues töös keskendub autor keelpilliloomingule: kuulajat ootab viis keelpillikvartetti, millest neli on etendusest “IDEM”, mille eest 2018. aastal pälvis Žedeljov auhinna parima teatrimuusika nominatsioonis. Albumi keskseks palaks on “Friendly DNA Genocide”, mis on kirjutatud viiuli ja tšello duole. Antud teose esiettekanne toimus 1. mail Balti muusikapäevadel 2021 ja seda esitas Leedu virtuoosduo Twenty Fingers.

Albumil kõlab ka kitarri ja oboe duett “The Wind From Spain”, mida esitab Duo Telluur ning klaveripala “Uncomfortable Person” Hispaania pianisti Hara Alonso esituses, mis ei läinud esimese albumi peale ja mis on pühendatud vene futurist Aleksei Krutšenõhhile. Lisaks põhipaladele on plaadil kaks lisalugu – kooriversioon teosest “Linnu sõna” Igor Kotyukhi luuletustel riikliku meeskoori RAM esituses, ja süntesaatoriversioon kompositsioonist “Feathers of Parting”.

Seekord ilmub album ainult digiplatvormidel nagu Spotify, Apple Music ja paljud teised.

Visuaalse kujunduse loomise võttis enda kanda tuntud eesti kunstnik Eduard Zenchik. Tema loomingu vormivalik ulatub tuttavast maalikunstist aktsionismini. Zenchik näitab vaatajale oma versiooni võnkumisest modernismijärgsel ajastul, žongleerib kergesti meetoditega, settib trendidesse ja omastab stiile. Kuna “Identity” album ilmub vaid digitaalsel kujul, otsustati kujunduses kasutada kunstniku digimaale.

Eriline rõhk helilooja ja kunstniku albumi ühistöös on NFT formaadis tandemina loodud audiovisuaalsel pildil. Vaata & kuula siit!

Kuula albumit SoundCloudist:

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.