TABLOITED AVALDAS UUE ALBUMI “VÕÕRAD SULED”

Albumi kujundus (autor: Pepka Mulinov)

Tabloited andis välja järjekorras neljanda täispika plaadi “Võõrad suled”. “Mul on kaks sahtlit, ühte kirjutan punklaule ja teise poplaule. Sel aastal otsustasin tühjendada poplaulude sahtlit,” märkis artist.

“Kuna ma ise pole ühestki otsast poplaulja, võtsin Facebooki semunimekirja ette ja hakkasin vaatama ning uurima, kes sõpradest oskab laulda ja kellele võiks konkreetne laul sobida. Ja minu rõõmsaks üllatuseks tulid kõik väljavalitud neile pakutud lauludega kaasa, andsid jah-sõna. Siit ka albumi nimi “Võõrad suled”, eksju,” kommenteeris Tabloited ehk Mart Niineste. 

“Kas see on punkalbum või popalbum? Ma ei tea. Tervikuna inspireeris seda albumit 70ndate lõpu ja 80ndate alguse new wave, mis pani kokku pungi ja disko.”

Albumil laulavad Janno Reim, Tõnu Trubektsky, Robin Juhkental, Helina Risti, Anu Taul, Paula Mustikas ja Helena Randlaht.

Kitarre mängivad Mart Niineste ja Sander Päeren, bassi Georgi Maksimov, trumme Kallervo Karu, klahvpille Fedor Lavrov, burdooni ja torupilli Anu Taul, trompetit ja saksofoni Aivar Vassiljev, veel ühte saksofoni Steve Vanoni ja akustilist kitarri Janno Reim.

Albumi salvestasid Gunnar Kõpp, Mart Niineste, Hyrr Innkoent Vainola, Lauri Urb, Martin Kikas, Laura Junson, Fedor Lavrov, Janno Reim ja Uku Kübar.

Kõik lood kirjutas Mart Niineste, A3 teksti Valner Valme, B1 teksti tõlkis mulgi keelde Kristi Ilves, seadetesse andsid oma panuse kõik asjaosalised.

Miksis ja masterdas Fedor Lavrov Montenegros Budvas.

Kujundas Pepka Mulinov Venemaal Moskvas.

Produtseerisid Mart Niineste ja Fedor Lavrov.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.