JJ JA CULPAS TEGID “NUKITSAMEHE” FILMIST TUNTUD “VITSALAULUST” RÄPIVERSIOONI “NUKITS”

Pressifoto

“Vitsalaulu” räpi-versiooni “Nukits” esitavad räpipundi Ruckus liige Culpas ning Eesti esi tänavakultuuri eestvedaja Joel Juht (JJ). Koostöö ei ole meestele uus, selle aasta kevadel valmis neil esimene ühine räppilugu “Meeldib, ei meeldi”, mis jõudis Tik Tokis 700 000 vaatamiseni.

Armastatud “Nukitsamehe” filmis kõlanud “Vitsalaulust” räpi-versiooni tegemiseks andsid loa nii helilooja Olav Ehala kui ka sõnade autori abikaasa Riina Viiding.

Culpase sõnul oli Joel Juhtiga räppimine põnevaks väljakutseks. “Idee ja loo vibe ning rütm tulid Joelilt ja mina aitasin tema visiooni muusikaliselt ellu viia. Kuna ma ei ole enne sellist remake stiilis instrumentaale teinud, siis oli värskendav midagi uut katsetada,” rääkis Cuplas.

“Nukitsa” kirjutamise idee tekkis Joel Juhil vanu fotosid lapates ja endast 34 aastat tagasi tehtud Nukitsamehe kostüümiga pilti silmates. “Selle foto leiab vastvalminud räpi-pala “Nukits” tiitli kujunduselt. Olin lapsena ise paras nukitsamees ja hakkasin mõtlema tänapäeva nukitsate peale, kelle sarvi maailm maha viilida tahab. Nii tekkis mõte “Vitsalaulust” räpi-versioon teha,” kirjeldas Joel Juht loo idee sündi.

Mõlema autori sõnul on teksti läbivaks teemaks kriitika kriitika pihta, mis ei ole konstruktiivne. “Räpime nii enda kogemusest kui ka sellest mida näeme enda ümber. Palju on hukkamõistmist ja vähem mõistmist,” arutles Juht. Culpas lisab, et õelutsemist, koledasti ütlemist ja kadedust on internetis igal pool ja neid sarvi juba naljalt maha ei viili.

Uus lugu ilmus koos muusikavideoga, kus tantsivad Joel Juhi tänavatantsustuudio JJ-Street tantsijad. Juht tõdeb, et enam kui 20 aastat kestnud töö noortega on näidanud, et ühtegi “Nukitsameest” ei tohi hukka mõista ja kritiseerida, sest lapsed peegeldavad vaid enda kogemusi ja vajavad pigem hoolt ning tähelepanu.

Räpi-loo teksti on kirjutanud Joel Juht ja Culpas koos ning tänapäeva head lapsed kasvavad räpi-versioonis hoopis pitsaga. “Eelkõige soovitame sellesse sõnade mängu huumoriga suhtuda, aga kui sõnumit otsida, siis pisut iroonilises võtmes tahame öelda, et tänapäeva “hea laps” on pahatihti vanematele mugav laps ehk laps, kes ei sega. Sööb, mis kätte saab ja istub vaikselt telefoniga oma toas. Nii ei peaks see olema,” ütleb Juht.

“Nukits” ei jää JJ ja Culpase viimaseks koostööks, sest uus ühine projekt on juba käima lükatud, mis on taaskord teistsugune eelmistest.


Esitavad: Joel Juht aka JJ ja Andres Vainos aka Culpas
Produktsioon: Culpas
Mix/master: Critikal (Mindnote Studios)
Video: Alex Tervinsky
Assistendid: Brita Kikas, Kertu Kibal
Tiitli disain: Kertu Kibal
JJ-Street Team: Tauri Vosman, Mirell Karhu, Annely Kõrvel, Madis Ader, Brita Kikas

Lisainfo artistide kohta:

Lääne-Virumaalt pärit Andreas Vainos, artistinimega Culpas (CLPS) on ühtlasi tegev Rakvere juurtega hip-hop rühmituses RLV Massive ning andis möödunud aastal välja oma esimese sooloalbumi “Epohh”.

Joel Juht on Eestis arendanud tänavatantsu üle 20 aasta, loonud esimese tänavatantsukooli JJ-Street ja toonud tuhanded inimesed tantsimise juurde, keerutanud plaate erinevatel battle‘tel, toetanud tänavakunsti arengut ning korraldanud hip-hop kultuuri edendamiseks palju sündmusi. “Nukits” on “Meeldib ei meeldi” järel tema teine räpilugu.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.