ANSAMBLIL KORTER 47 ILMUS KOLMAS STUUDIOALBUM

Pressifoto

Täna, 1. detsembril ilmus ansambli Korter 47 uus stuudioalbum “Valikud”, seda nii suurematel internetipõhistel muusikaplatvormidel kui füüsilisel helikandjal.

Tegemist on ansambli järjekorras kolmanda kauamängivaga, mis nagu ka eelmised, sisaldab ainult originaalmuusikat, mille autoriks on bändi soolokitarrist Toomas Klein. Tekstid on kirjutanud solist Raivo Reinumäe.

Ansambel Korter 47 poolt viljeletava muusika iseloomustamiseks sobiks vast kõige paremini stiilimääratlus “eksperimentaalne vanakooli rokk”. See kätkeb eneses nii maitsekaid klassikalisi kitarririffe ja kaasakiskuvaid rütme, kui ka kauneid meloodiad ja küpset mehelikku elegantsi. Lood räägivad enamjaolt meid ümbritsevatest lihtsatest asjadest, vaadeldes neid värske, tavapärasest veidi erineva pilgu läbi.

Bänd alustas oma esimesi muusikalisi katsetusi juba 1976. aastal Tallinnas ühes Lilleküla korteris number 47, millest ansambel hiljem endale ka nime sai. Viljeleti lihtsakoelist pungisugemetega progerokki, mis toonasest peavoolumuusikast üheseltmõistetavalt erines. Viimane sobib ansambli loomingu iseloomustamiseks ka tänasel päeval. Tegutseti Tootmiskoondis Kooperaatori, hiljem Tekstiilivabrik Keila ansamblina, kus esineti enamasti kinnistel firma- ja erapidudel. Seoses bändiliikmete armeeteenistusse kutsumisega 1979. aastal soikus bändi tegevus neljakümneks (!!!) aastaks, mil tegeleti hoopis teiste, muusikaväliste asjadega. Tagasi muusika juurde tuldi originaalkoosseisus 2018. a. suvel ja tegutsetakse aktiivselt tänaseni.

Varem on kollektiivil ilmunud kaks stuudioalbumit: “Oleme olemas” (2019) ja “Kahe raudtee vahel” (2020). Ansambli Korter 47 lood on kõlanud nii Raadio Elmar, Rock FM Eesti kui ka Tagatuba FM eetris. Kahes viimati nimetatud raadiojaamas on figureeritud kuu enimmängitavate artistide seas. Ansamblil on olnud mitmeid avalikke ülesastumisi, sealhulgas rokiklubis Barbar. Eeloleval aastal on Korter 47 koos ansambliga Kolumbus Kris kutsutud ühele Lõuna-Eesti suvisele rokifestivalile teiseks peaesinejaks. Korter 47 on edukalt osalenud Rock FM korraldatud muusikakonkurssidel nagu “Juba linnukesed” ja “Ilmalaulu konkurss”, kus nende võistlustööd žurii liikmete poolt eraldi äramärkimist on leidnud.

Loomingulise protsessi käigus on valminud kümme kunstilist muusikavideot. Neist viimane tehti äsjailmunud albumi nimiloole “Valikud”. Oma energialt ja pildikeelelt meenutab see bändi algusaegu 1970ndatest aastatest.
Video meisterdati ka uue plaadi loole “Selg ees”, mis kriitikute poolt palju positiivset tagasisidet on saanud. Laul räägib tasakaalu leidmise vajalikkusest inimese ja looduse vahelises suhtes ning sellest, millised tagajärjed võivad olla meie mõtetel ja tegudel ümbritsevale keskkonnale. Video filmiti Pivarootsi, Nõva ja Suurupi looduskaunites kohtades 2021. a. suvel.

NB! Tõenäoliselt võib ansambel Korter 47 näol tegemist olla vanima originaalkoosseisus tegutseva
bändiga Eestis!

Kuula albumit “Valikud” SoundCloudist:


Video albumi nimiloole:

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.