📊 MUUSIKAPLANEEDI TOP 10 | ENIM TOETATI TANEL PADARI SINGLIT “MÜÜT”

Tanel Padar koos oma bändiliikmetega (foto: Sohvi Viik)

MuusikaPlaneedi selle nädala edetabel kannab järjekorranumbrit 323 ja selle liidriks hääletati Tanel Padari aktuaalne singel “Müüt”, mille muusik avaldas 27. oktoobril – oma 41. sünnipäeval.

Padar jutustas loo ilmudes, et tal oli juba aastaid soov midagi koos Stig Rästaga kirjutada ja lõpuks see võimalus avanes. “Stig on suurepärase tunnetusega laulukirjutaja ning olen tema tegemistele alati kaasa elanud. Esimest korda tuli meil koostegemisest juttu 2017. aasta oktoobris, küll aga esimeste nootideni jõudsime mitu aastat hiljem. Kuumad Eesti poisid oma tuntud kiiruses,” naljatles Tanel. Tema uus lugu tuletab meelde, et tegeliku ja sügavama arusaama usaldusest peaks ehitama silmast silma vaadates, mitte tuginedes kuuldule, kus on müüdid kerged tekkima.

Kokku kolmel korral MuusikaPlaneedi tabelit vedanud Anne Veski singel “Kui ainult pöörduks aeg” platseerus nüüd teiseks. Lugu, mis on esikohal käinud ka raadio Elmar kuulajate poolt koostatud Eesti lugude edetabelis, on kaver Ameerika lauljatari Cheri 1989. aastal avaldatud hitist “If I Could Turn Back Time”, mille eestikeelsete sõnade autor on luuletaja, tõlkija ja kirjanik Leelo Tungal.

Pronksmedali vääriliseks hääletati Mirjam Kitse esitatud pala “Pieces of Glass”. “Praegune ajastu oma muutumises tekitab tunde justkui kõnniks klaasikildudel. Igaühe arvamus on ääretult oluline ja erinev, mille tõttu seisaks nagu keset tormimöllu ja ümberringi pudeneb kõik kildudeks. Ühiskond on lõhenenud ja ometi vajavad mõlemad pooled üksteist, et koos edasi minna,” kommenteeris Kits.

Kuula esikohale tuhisenud laulu “Müüt” ja seejärel tutvu kogu topi ja uute tulijatega:


MuusikaPlaneedi TOP 10 #323 (10. november): 

1 UUS [1] Tanel Padar “Müüt” (18,05%)
2 (1) [5] Anne Veski “Kui ainult pöörduks aeg” (15,41%)
3 UUS [1] Mirjam Kits “Pieces of Glass” (13,16%)
4 (2) [9] Sorus feat. Brad Jurjens “Piraadid, kes eksinud mereteel” (12,41%)
5 UUS [1] Elina Born “Linnuteid” (11,28%)

6 (3) [5] Ott Lepland “Mina veel Sind ei tea” (7,89%)
7 UUS [1] NOËP feat. Emily Roberts “KIDS” (6,77%)
8 (5) [4] Strych:9 “Freak” (5,64%)
9 (4) [2] Josh Twist feat. SVNDRA “Last Night” (5,26%)
10 UUS [1] reket “Kirsikivi” (4,14%)

Hääli: 266 (aitäh!)

Nagu reeglid ette näevad, pääsevad edasi vaid esiviisikusse hääletatud laulud. Neile asuvad konkurentsi pakkuma viis uustulnukat:

  • Beatrice x AG “Õnne vahel”
  • Hilised Ärkajad “Öö kutse”
  • Jozels “Holdin’ On To Your Silence”
  • Jüri Pootsmann “Ümber sõrme”
  • pluuto “Deja vu”

Värske gallup ootab hääli lehe paremas servas (mobiiliversiooni puhul lehe allosas) ja läheb lukku pühapäeval, 14. novembril kell 23.59. Tuld! 🔥

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.