TALLINNAS ESINEB POST-PUNGI TÄHT MOLCHAT DOMA

Pressifoto

Esmaspäeval, 8. novembril esineb Helitehases Valgevene post-pungi bänd Molchat Doma. Erikülalisena astub lavale Luis Ake.

Molchat Doma on 2017. aastal Minskis asutatud bänd, mis seisab post-pungi, new-wave ja synth-popi ristumiskohas, luues terviku, mis on tume gooti-esteetikaga tantsumuusika, mis meenutab tugevalt žanri eelkäijaid, kuid säilitades omapärasuse ja originaalsuse. Bänd on teinud paljude hinnangul aegunud ja vana muusikavoolu uuesti populaarseks — mitukümmend miljonit vaatamist YouTube’is, kuulsus TikTokis ning kümnetes tuhandetes müüdud füüsilisi plaate. Molchat Doma on oma skeene olevik ja tulevik.

Tänaseks on bänd avaldanud kolm albumit. Nende kuulsaim, “Этажи” ilmus 2018. aastal ning seda on müüdud üle kümne tuhande eksemplari ning on silmapaistva nõudluse tõttu pidevalt juurde trükkimisel. YouTube’is on sel albumil aga üle 25 miljoni kuulamise. Samalt albumilt pärit videosingli “Sudno” ulmeline edu, mis sai alguse 2020. aasta aprillis TikTokis, ei vaibu striiminguplatvormidel siiani. Kuigi bänd laulab oma emakeeles, mängivad nad alati täismajale, olenemata sellest, kas kontsert on Londonis, Varssavis, Helsingis, Belgradis või Berliinis.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.