D3 ALUSTAB UUE PIDUDESARJAGA SOULBOX: OTSA TEEVAD LAHTI MAKOTO JA HUGH HARDIE

D3 (pressifoto)

Värskelt Telliskivi ööelu südames uksed avanud D3 võtab sel reedel, 29. oktoobril fookusesse liquid drum’n’bass’i. Alustab uus pidudesari Soulbox, mis toob publiku ette legendaarse pehmete ülemhelide bossi Makoto ja meisterliku Hugh Hardie. Õhtut dirigeerib mikrofoniga MC Fava.

Soulful ja liquid drum’n’bass’ile spetsialiseerunud Soulbox alustab klubis D3 uut teekonda ja eesmärgiks on rahva ette tuua antud ringkonna kõige aktuaalsemad tähed. Esimeseks peoks lendab kohale Makoto (Hospital Rec / UK), kes on olnud Jaapani trummi ja bassi liikumise üheks võtmeisikuks selle žanri sünnist saati. Teda on ohtralt mõjutanud 1970ndate soul, funk ja jazz fusion ning nendele elementidele on ta jäänud truuks läbi kogu oma laiaulatusliku karjääri. Oma sumeda helimaastikuga on Makoto pälvinud kriitikute heakskiitu üle kogu maailma ning soojalt on vastu võetud ka tema värskeim EP “What You Need”.

Uute radadega on kohal veel Hugh Hardie (Hospital Rec / UK). Hardie jaoks sai pidu alguse aastal 2014, kui eksperdid korjasid üles tema träki “Tearing Me Apart”. Cambridge’ist pärit noor liquid’i virtuoos on ammutanud inspiratsiooni nii džässist kui ka neo soul’ist – nii Robert Glasperilt kui ka Erykah Badult. Aastate jooksul on ta kasvatanud endale korraliku fännibaasi üle kogu Euroopa ja Hugh Hardie nime leiab tihti mainekate festivalide kavadest.

Õhtut veab MC Fava (Clinic Talent, GER). Ta on täielik kameeleon, kes hoidnud mikrit käes juba enam kui 15 aastat. Suuteline küll võõrustama kõiki trummi ja bassi alamžanre, tunneb Fava end siiski kõige mugavamalt meloodilisemate helimaastike taustal. MC Fava on oma skeene üks nõutumaid tegijaid, kel ette näidata mitmed auhinnad ja kõrged positsioonid erinevates edetabelites.

Välismaistele staaridele pakuvad kohalikku tuge spetsiaalsete DJ-settidega Sound In Noise x Sander Mölder ning samuti on puldis Liquid Mondays eestvedajad MHKL x JAVÚ.

Telliskivi loomelinnaku vahetus naabruses asuv D3 on sisustanud industriaalsed ruumid endises vagunidepoos nr 3. Värske lokaal soovib külastajatele pakkuda mitmekesist ja huvitavat kultuuriprogrammi ning juba esimestel nädalavahetustel on D3 ruumidest läbi käinud nii NOËP, Queer on Acid ja P. Julm kui ka house’i ja techno legend Gerd Janson.

D3 uksed avanevad reedel, 29. oktoobril kell 23.00. Liitu sündmusega Facebookis. Pääsme peole saad soetada SIIT!

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.