ALFA COLLECTIVE ANDIS VÄLJA MUUSIKAVIDEO SINGLILE “THE DOOR”

Pressifoto

Alfa Collective avaldas muusikavideo 4. oktoobril ilmunud psühhedeelse funki mõjutustega singlile “The Door”.

Video režissööri inspireeris loo sõnum ning seda on näha ka videopildis: “Just see mõte, et üles leida ja n-ö maha põletada mingisugused kindlad mõttemallid ja hirmud, mis meisse kodeeritud on. On naljakas paradoks, et kõige karmimaid hinnanguid andvad “teised” peidavad end sageli hoopis enda mõtetes ja uskumustes. Just seda ideed video edasi anda püüabki,” tutvustab Elis Rumma.

Muusikavideo valmis režissööri Elis Rumma ning operaatori ja VFX kunstniku Juss Saska koostööna. Videos figureerib bändi kõrval noor näitleja Gabriele Amine Ahwazian ning stilistikaga oli abiks Jane Mändsoo.

Uut lugu soovitab melomaanidele ka muusik Jonas Kaarnamets: “”The Door” on mõnusalt eklektiline segu kõikidest elementidest, mis mulle meeldivad. Selles on rokilikku riffi, jazzilikku intelligentsust, popilikke meloodiaid – kõik vürtsitatud Alfaliku veidrusega. Jazz-rokk bänger!”


Alfa Collective on jazz-funk’i ja eksperimentaalset poppi viljelev ansambel, mis teostab laulja ja helilooja Anett Tamme eklektilist muusikalist visiooni. Kollektiiv alustas ühise helikeele otsinguid debüütalbumit “Canvas” (2018) meisterdades. Tänaseks on ansambel suundunud uutele avastusretkedele muusikas ning seob tormiliseks tervikuks elemendid progerokist kuni electro-jazz’ini, mille mõjutusi kuuleb 2021. aastal ilmunud singlitel “Align”, “Second Plan” ja “The Door”. Alfa Collective’i muusikat iseloomustavad haldjalikud vokaalid, mänglevad meloodiad, ebatraditsioonilised harmooniad, improvisatoorsed õrnushetked ja tuline kirg rütmiliste väljakutsete vastu. Alfa Collective’i ridades musitseerivad Anett Tamm, Taaniel Pogga, Johannes Laas, Robert Nõmmann ja Martin Petermann.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.