LÕPUKS OMETI: SELGUSID JÄRGMISE AASTA EUROVISIOONI KUUPÄEVAD JA KORRALDAJALINN!

Euroopa Ringhäälingute Liit teatas täna, 8. oktoobri lõunal, et järgmise aasta Eurovisiooni lauluvõistlus peetakse Itaalia suuruselt neljandas linnas Torinos. Võistluse suurejooneline finaal toimub 14. mail 2022.

Eurovisioon korraldatakse PalaOlimpico areenil (tuntud ka Pala Alpitourina), mis on üle 13 000 istekohaga Itaalia üks suurimaid sisehalle.

Eurovisiooni tegevjuht Martin Österdahl oli korraldajalinna selgumisest vaimustuses, öeldes: “Torino on ideaalne 66. Eurovisiooni lauluvõistluse võõrustajalinn. Nagu nägime 2006. aasta taliolümpiamängudel, ületab PalaOlimpico kõik nõuded, mis on vajalikud sellise mastaabiga ülemaailmse ürituse korraldamiseks, ning meile on järgmisel mail tuhandeid fänne tervitava Torino linna entusiasm ja pühendumus väga muljet avaldanud. See on esimene Eurovisiooni lauluvõistlus, mis toimub Itaalias viimase 30 aasta jooksul, ja oleme koos Itaalia ringhäälinguorganisatsiooniga Rai otsustanud selle eriliseks muuta.”

Järgmise Eurovisiooni poolfinaalid toimuvad teisipäeval, 10. mail ja neljapäeval, 12. mail ning suurejooneline finaal peetakse laupäeval, 14. mail 2022.

Torino on Napoli (1965) ja Rooma (1991) järel kolmas Itaalia linn, kus Eurovisiooni lauluvõistlust võõrustatakse.

Muide, 2022. aasta Eurovisiooni soovis korraldada lausa 17 Itaalia linna, sealhulgas Milano ja Rooma. Lõplikusse valikusse jäid Bologna, Milan (Milano), Pesaro, Rimini ning Turin (Torino). Esialgu plaaniti otsus langetada augusti lõpuks, kuid nagu näha, läks valiku tegemisega märksa kauem. 

Itaalias korraldatakse järgmine Eurovisioon seetõttu, et tänavu mais pani Hollandis lauluvõistluse kinni Itaalia rokkbändi Måneskin lugu “Zitti e buoni”. Måneskin, kes avaldas äsja uue singli “MAMMAMIA”, esineb 13. märtsil 2022 oma tuuri “Loud Kids On Tour ‘22” raames ka Tallinnas Saku Suurhallis, piletid müüdi aga välja juba eelmüügis.

Loomulikult võtab Põhja-Itaalia linnas Torinos toimuvast Eurovisioonist osa ka Eesti, ning meie esindusloo valimise konkurss Eesti Laul 2022 läheb lukku juba 20. oktoobri keskpäeval! Eesti Laul 2022 tuleb varasemast erinev, kuna esmakordselt jõuavad vaatajate ette ka veerandfinaalid 40 etteastega. Korraldajate sihiks on tuua lavale võrdselt nii eesti- kui ka võõrkeelseid lugusid.


Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.