METALCORE’I IKOON AS I LAY DYING ESINEB ESIMEST KORDA EESTIS. ERIKÜLALISED DYING FETUS JA EMMURE!

As I Lay Dying (foto: Marco Walzel)

Suurtuuri “Two Decades Of Destruction 2022” raames jõuavad Helitehasse esinema kolm Ameerikast pärit bändi, kes on oma koha metal-muusika ajaloos täielikult kinnistanud: As I Lay Dying, Dying Fetus ja Emmure.

As I Lay Dying on kahekümneaastase staažiga metalcore’i kooslus, kes on mänginud olulist rolli oma valitud žanri ülemaailmses populariseerimises. Sellest kahekümnest aastat on aga mõned veedetud ebaaktiivsuses, kui bändi liider Tim Lambersis veetis aega vanglas. Enne ja pärast muutus on selgelt märgatav ja protestimeelsest bändist on saanud inimese hingesoppe ja meie olemusele keskenduv kollektiiv. Bändi ninamees Tim Lambesis ütleb tuuri kohta ise järgnevalt: “Olen tänulik, et mul on jälle võimalus minna tagasi tuurile ning toetuse eest, mis meil on seni olnud “Shaped By Fire” tuuril. Kui ma alustasin As I Lay Dying tegemist, ei suutnud ma kunagi ette kujutada, et meil on võimalus nõnda maailma näha ning nüüd läheme me ka tagasi kohtadesse, mida julgen kutsuda teiseks koduks.”

Dying Fetus aga jõuab Eestisse lausa kolmandat korda viimase viie aasta jooksul. Fookus ühiskondlikele teemadele ja poliitikale on teinud neist unikaalse hääle oma võrdsete seas. Kui küsida liikmetelt, mis eesmärgiga seda kõike teha, on peale lihtlabase lõbu ka tähtis inimeste teavitamine. Mõne mööndusega on bänd ennast valmis lausa poliitiliseks kutsuma.

Kolmandana astub laval üles Emmure, kelle popkultuurist mõjutatud lüürika ja mitmekesine teemavalik teeb neid samal ajal nii unikaalseks kui kättesaadavaks. 2000. aastate rap metal esteetikast inspiratsiooni võtnud bänd taasdefineerib seda, kuidas me minevikutrendidele mõtleme ja mida me neist leiame.

Kontsert toimub 9. aprillil 2022 ning piletid on müügil Ticketeris.
Kontserdituuri plakat:

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.