FRED KRIEGERI JA STIG RÄSTAGA SEOTUD HELISTUUDIO NING PLAADIFIRMA SAID UUE NIME FAAR MUSIC

Vasakult: Stig Rästa, Vallo Kikas, Fred Krieger, Kertu Mägar (pressifoto)

Tänavu 20. sünnipäeva tähistav Tallinnas Ahtri tänaval asuv helistuudio Downtown Studios ning plaadifirma Star Management tegutsevad nüüdsest edasi uue ühise nime all, milleks on FAAR Music. Ettevõtte põhifookuseks saab muusika kirjastamine.

Fred Kriegeri ettevõte on pikalt tegelenud muusika loomise, produtseerimise ning artistide manageerimisega. Näiteks on ettevõtte laulukirjutajate sulest ilmunud Stig Rästa ja Elina Borni Eurovisioonil osalenud lugu “Goodbye to Yesterday” ja Victor Crone’i “Storm”, mis on täna ühed edukaimad Eestis kirjutatud lood. Lisaks on endise Star Management’i alt tuule tiibadesse saanud Eesti publiku seas armastatud meesartist Karl-Erik Taukar ja ansambel Traffic.

FAAR Music esindab mitmeid andekaid laulukirjutajaid ja produtsente, pakkudes neile tuge erinevates administratiivsetes tegevustes ning leides uusi võimalusi ja kontakte, mis aitaksid kaasa nende rahvusvahelisele karjäärile. Kui varem on peamiselt rõhku pandud loometegevusele Eestis, siis viimase paari aasta jooksul on ettevõte seadnud põhieesmärgiks sisenemise rahvusvahelisele muusikaturule.

Muusika kirjastamine võib kõlada eesti keeles võõrana, kuid sisult tähendab see laulukirjutajate õiguste esindamist. “Kirjastus on ülioluline tugi iga autori jaoks. Laulukirjutajad on üldjuhul loomingulised inimesed ja nad ei peakski administratiivse osaga tegelema. Autor kirjutab loo valmis, kõik muu peaks ideaalis olema kirjastuse hallata – alates teose registreerimisest kuni tasude kogumiseni välja,” selgitab Stig Rästa uue ettevõtte haru loomise tagamaid.

FAAR Music teeb koostööd erinevate muusikaettevõtetega nii Skandinaaviast kui mujalt maailmast, lisaks korraldatakse regulaarselt laulukirjutajate laagreid. “Kirjastaja peamine eesmärk on leida autoritele võimalikult palju häid väljundeid: otsida maailmas artiste, kes potentsiaalselt võiksid kirjutaja loomingut esitada. Samuti viia kokku erinevaid laulukirjutajaid, sest koos töötades ja kogemusi jagades on tulemused paremad,” lisab Rästa.

Ettevõtte laulukirjutajate ja produtsentide ridadesse kuuluvad Stig Rästa, Vallo Kikas, Fred Krieger, Karl Killing, Gevin Niglas, Emili Jürgens, Merili Käsper, Hugo Martin Maasikas ja Kris Evan Säde. Ettevõtte tegevusi juhib Kertu Mägar.

FAAR Music tegevuste kohta saad lugeda lähemalt nende veebilehelt: www.faarmusic.com.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.