ISLANDI ARTISTID GUSGUS JA VÖK EI ESINE ISOLATSIOONIKOHUSTUSE TÕTTU STATION NARVA FESTIVALIL. REEDE ÕHTU UUED PEAESINEJAD ON BRITI ACID HOUSE’I IKOON A GUY CALLED GERALD JA ELEKTROONIKAPRODUTSENT NATHAN FAKE

Fotokollaaž: A Guy Called Gerald (pressifoto) ja Nathan Fake (autor: Tim Saccenti)

Sel reedel, 6. augustil festivalile Station Narva planeeritud Islandi artistide GusGus ja Vök esinemised jäävad ära, kuna festivali korraldajateni jõudis teave, et mõlema kollektiivi liikmed on olnud kontaktis Covid-19 positiivse inimesega ja peavad jääma isolatsiooni. Nende asemel astuvad õhtu uute peaesinejatena lavale Briti acid house’i ikoon A Guy Called Gerald ja elektroonikaprodutsent Nathan Fake.

A Guy Called Gerald, kodanikunimega Gerald Rydel Simpson, on üks kõigi aegade mõjukamaid ja uuenduslikumaid masinamuusika maage. See Manchesteri mees on loonud ja suunanud mitte ainult muusikažanreid, vaid terveid muusikakultuuri põlvkondi – alates 80ndate acid house’ist ja technost kuni 90ndate jungle’i ja breakbeatini. Elektroonilise muusika grupi 808 State liikmena oli tal määrav roll nende debüütalbumi “Newbuild” (1988) ja selle tunnus-singli “Pacific State” (1989) sünniloos. Sooloedu tuli Geraldile 1988. aasta hitiga “Voodoo Ray”, millest sai Manchesteri kuulsa Hacienda klubi hümn. Seejärel lõi ta plaadileibli Juice Box, tegi koostööd teiste seas Goldie ja Herbie Hancockiga, tuuritas Tricky ja New Orderiga ning remiksis nii David Bowie kui ka Stone Rosesi lugusid. Tema 1995. aastal ilmunud album “Black Secret Technology” on paljude kriitikute arvates kõigi aegade parim jungle’i album ning nii mõnegi meelest lausa ületamatu musta muusika avangard-eepos. Elupõlise futuristina ei ela A Guy Called Gerald aga ka uuel aastatuhandel sugugi oma kuulsusrikka mineviku varjukujuna.

A Guy Called Gerald esineb Station Narva festivalil Narva Muuseumi Põhjaõue pealaval reedel, 6. augustil algusega kell 23.30.

Nathan Fake on Briti elektroonilise muusika produtsent ja plaadimärgi Cambria Instruments kaasasutaja. Pälvides juba oma debüütalbumiga “Drowning In A Sea Of Love” (2006) kriitikutelt ülistavaid võrdlusi Aphex Twiniga, on ta oma mullu ilmunud viiendal stuudioalbumil “Blizzard” jahtimas “ideaalse reivi valemit” milles lopsakad meloodiad põrkuvad atmosfäärilise technoga, iga leebe sündisaundi taga varitseb mõni atonaalne sõgedus ja iga kalkuleeritud IDM käigu sulatab lahti harvaesinev spontaansus. “Pärlmutrine ja elavhõbedane “Blizzard” on elektroonilise muusika kehastus,” iseloomustab albumit muusikaveeb Inverted Audio.

Nathan Fake esineb Station Narva festivalil Narva Muuseumi Põhjaõue pealaval reedel, 6. augustil algusega kell 22.00.

Kogu ülejäänud Station Narva muusikaprogramm toimub plaanipäraselt. Reedel, 6. augustil kehtivad samad piletid samade hindadega. Piletite tagasiost neile, kes seda soovivad, toimub vahemikus 16.-29. august. Võimalik on ka vahetada Station Narva 6. augusti päevapilet vabalt valitud TMW 2021 muusikaõhtu pileti või järgmise aasta Station Narva passi vastu. Oma soovist tuleb kirjutada aadressile ticket@tmw.ee

Station Narva 2021 uuendatud muusikaprogramm reedel, 6. augustil:

Narva Muuseum (Peterburi mnt 2)
18.00 Sven Grünberg ja Eesti Elektroonilise Muusika Seltsi Ansambel: “Hingus” (EE) – Refectorium
18.00 Sander Mölder (EE) – Põhjaõu
19.00 The RIG (RU) – Põhjaõu
19.45 HUNT (EE) – Dormitorium
20.00 Sander Mölder (EE) – Sisehoov
20.30 Vaiko Eplik ja Eliit (EE) – Põhjaõu
21.15 View (FI) – Dormitorium
21.30 Caspar Mágus (EE) – Sisehoov
22.00 Nathan Fake (UK) – Põhjaõu
22.45 Discours Synthetique (RU) – Dormitorium
23.00 YASMYN (EE) – Sisehoov
23.30 A Guy Called Gerald (UK) – Põhjaõu

Art Club Ro-Ro (Jõe 2)
01.30 – 02.15 Pale Alison (EE)
02.30 – 03.15 Saint Cheatersburg (EE)

Laupäeva, 7. augusti õhtu peaesineja on Briti d’n’b artist Roni Size. Programmi ülevaadet saab lugeda siit

Turvaliseks festivalikülastuseks kontrollitakse Station Narva festivalil osalejate tervisesertifikaati ja pakutakse tasuta kiirtestimise võimalust. Lisaks pakub Narva Haigla vaktsineerimisbuss festivali külalistele ja linnarahvale võimalust end kohapeal COVID-19 vastu vaktsineerida.

Muusikafestivalil Narva Muuseumis ja Ro-Ro klubis saab osaleda:

  • Tervisetõendiga, mis tõendab COVID-19 vastu vaktsineerimist, viiruse läbipõdemist või negatiivset testi. Tõendi saab luua patsiendiportaalis digilugu.ee ja see kehtib koos isikut tõendava dokumendiga
  • Kuni 72 tundi varem tehtud negatiivse PCR-testiga
  • Kohapeal tehtud negatiivse kiirtestiga

Korraldaja soovitab tulla testima vähemalt tund enne festivalialale sisenemist, või, veel parem, eelmisel päeval. Testitulemuse ooteaeg on küll vaid 10–15 minutit, kuid tekkida võib järjekord. Kiirtesti tulemus kehtib 48 tundi: kõik kes teevad testi neljapäeval, teevad laupäeval kordustesti.

Vastavalt valitsuse otsusele ei pea nakkusohtlikkust tõestama alla 18-aastased inimesed.

Nii festivali infopunkt, kiirtestimise staap kui ka vaktsineerimisbuss on avatud Narva linnuse sissepääsu juures (Peterburi mnt 2) kõigil festivalipäevadel:

  • N, 5. augustil 11.00–20.00
  • R, 6. augustil 11.00–00.00
  • L, 7. augustil 11.00–00.00

Station Narva korraldaja on ettevõte Shiftworks koostöös Narva tiimiga. Koostööpartnerid: Narva Muuseum, Art Club Ro-Ro, loomeinkubaator OBJEKT, avalike arutelude päev BAZAR, Narva kunstiresidentuur ja agentuur Damn.Loud. Station Narva linnakunsti konkursi põhipartner on Narva Muuseumi Kunstigalerii, toetav partner Narva kunstiresidentuur (NART) ja toetaja Fortaco Estonia OÜ.

Festivali meediapartnerid on Postimees Grupp, Põhjarannik/Severnoje Poberežje ja Raadio 2.

Festivali toetavad Narva Linn, Kultuuriministeerium, Integratsiooni Sihtasutus, Kultuurkapital, Soome Instituut ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu, Startup Estonia.

Station Narva rahvusvahelisi tegevusi, mille eesmärk on tutvustada Eestit kui atraktiivset sihtkohta muusika- ja kultuurihuvilistele, toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.


Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.