TAASISESEISVUMISPÄEVA ÖÖLAULUPEOLE PÄÄSEB PRIIPILETIGA

Tallinna lauluväljak (foto: Tiit Mõtus)

Taasiseseisvumise 30. aastapäeva tähistamine 20. augustil kulmineerub kell 19 algava öölaulupeoga “Vaba Eesti!”, kuhu saab sisse priipiletiga, vahendas BNS Postimeest.

See toimub Tallinna lauluväljakul ja Tartu raekoja platsil, samal ajal on suuremad kontserdid ka Narvas ja Rakveres.

Riigikantselei projektijuhi Jaanus Rohumaa sõnul tohib praegu kehtivate piirangute järgi lauluväljakule tulla kuni 12 000 inimest. Öölaulupeo korraldajad esitasid valitsusele ka taotluse eriloa saamiseks 10 000 osalejaga üritusele. “Kui võimalik, siis läheme piirnormini, aga 10 000 külastajat on arv, millega võime arvestada ka kõige rangemate piirangute puhul,” ütles Rohumaa.

Pooled publikust on kutsetega

Umbes pool publikust on kutsetega külalised. Kutse saavad eelkõige need, kes iseseisvuse taastamisse oma panuse andsid. Samuti lapsed ja noored, kes lõid kaasa noorteprojektides, nende õpetajad ja saatjad. Lisaks veel diplomaatiline korpus ja mõned külalised. Pärast neid jääb lauluväljakul ruumi veel umbes 5000 inimesele.

Öölaulupidu on küll tasuta, aga piirangute tõttu tuleb sinna pääsemiseks Piletilevist tasuta pilet hankida. “Lauluväljakul saab olema kolm väravat – vaktsineeritutele, 48 tundi varem negatiivse testi teinud inimestele ja kolmas värav kohapeal erandkorras kiirtesti tegemiseks. Lauluväljaku kontserdil osalemiseks tuleb lunastada Piletilevis tasuta pilet ning esitada oma vaktsineerimispass või negatiivne test,” selgitas kontserdi produtsent Danel Pandre.

Ilma piletita pole korraldajate sõnul seekord mõtet lauluväljakule tulla, sest kohapeal pole võimalik sissepääsuõigust hankida. “Me oleme otsustanud, et see kontsert igal juhul toimub. Sellest osasaamine on meie meelest ülioluline ka nendele, kes praegu kodumaal ei ole. Seetõttu oleme panustanud palju hea telepildi ja telepärase produktsiooni loomisse,” kinnitas Rohumaa.

Ta lisas, et ka juhul kui piirangud peaksid karmistuma, ei tule artistidel esineda tühjale lauluväljakule, vaid sinna peaks ka hajutusreegleid järgides mahutama 10 000 inimest.

Õhtu tipphetk

Öölaulupeo projektijuhi Margus Kasterpalu sõnul on kontserdi esimeseks osaks proloog – kõik, mis oli enne 2021. aasta 20. augustit. Kontsert algab Tartu raekoja platsilt, kus 1987. aastal kanti esimest korda ette Alo Mattiiseni “Ei ole üksi ükski maa”. Samal ajal astuvad Tallinna lauluväljakul üles Kukerpillid, J.M.K.E. ja Singer Vinger. Sellele järgneb plokk “30 lugu 30 vabadusaastast”. Igast kümnendist on valitud kümme hitti, mida esitavad noored artistid.

“Nii me jõuame õhtu tipphetke, milleks on kell 23.04 30 aastat tagasi. Sel hetkel kõlas Toompeal haamrilöök, mis kuulutas Eesti iseseisvuse taastatuks. Seda hetke tähistame Tõnis Mägi “Koiduga” ja videomeenutusega sellest ajast. Sellele järgneb Eesti hümn ja kõik teised laulud, mida me tajume igavikulistena,” rääkis Kasterpalu.

Kontsert lõpeb hiljemalt kell 00.30.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.