LAULJA MARII VÄLJATAGA TÕI KUULAJATENI UUE SINGLI “PUT ON YOUR SUNDAY CLOTHES”, MILLES MUUSIKAL KOHTUB DŽÄSSIGA

Pressifoto

Mitmekülgne laulja Marii Väljataga (Marii Val) on kuulajateni toonud vastküpsenud singli “Put On Your Sunday Clothes”, mis saab sissejuhatuseks järgmise aasta alguses ilmavalgust nägevale albumile “Musical Meets Jazz”.

Albumi näol on tegemist eriprojektiga, millel lauljanna ühendab kaks oma kirge – teada-tuntud lood armastatud muusikalidest on saanud džässiks. Kõike seda juhatabki sisse rõõmurikas suvesingel “Put On Your Sunday Clothes”, mis on pärit 1969. aasta muusikalist “Hello, Dolly!” ning mille laulsid populaarseks Barbra Streisand ja Michael Crawford. Ilmuva plaadi lugude nimekirja kujundavad Rain Rämmali arranžeeringus uue kuue saanud lood muusikalidest, mis lauljannale tähenduslikuks saanud – kirsiks tordil on Marii Väljataga mitmekülgne ning lai tämber, mis naelutab kuulama iga suurema ja väiksema džässmuusika austaja.

“Ammutan inspiratsiooni sõprussuhetest ning kohtumistest, mis kohati vaid põgusad, kuid teisalt jällegi piiritud ning paljutähendavad. Niisamuti tärkab minus loomeind mõeldes põhjamaistele karastavatele talvedele, lõunamaade uppumatule elurõõmule ning pidevale rännakule leidmaks enese paika nende kahe maailma vahel,” sõnab Väljataga. Uuel aastal ilmuva täispika albumiga kavatseb vokalist liigutada omaenda muusikalisi piire ning juba on peast läbi käinud ka mõttesähvatus järgmisena ühele kauamängivale talletada ooperist inspireeritud džässi.

Marii Väljataga puhul on tegemist omanäolise lauljannaga, kes resideerunud peamiselt Eestis ja Itaalias. Juba noorukieas alguse saanud karjääri jooksul on ta üles astunud erinevatel lavadel, bigbandi ja jazzkoosseisudes ning osalenud muusikalides nagu “West Side Story” ja “The Sorcerer”.

10-aastaselt osales lauljanna väikese stepptantsijana Estonia teatris “Hello, Dolly!” lavastuses. “See muusika on jäänud minuga läbi elu ja saatnud mind lugematutel hea-tuju-hetkedel. Nüüd, aastaid hiljem, inspireeris see mind albumi esiksingli loomisel ning tegelikult kogu muusikalidžässi projekti algatamisel”.

“Put On Your Sunday Clothes” arranžeeringu on teinud Rain Rämmal. Singlil musitseerivad Rain Rämmal (klaver), Eno Kollom (perkussioon), Henrik Leibur (trumm) ja Martin Kullamaa (kontrabass). Miksis Martin Petermann ja masterdas Johannes Lõhmus. Originaalmuusika autor on Jerry Herman (USA).

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.