ESTRADA ORCHESTRA ESITLEB 5. AUGUSTIL UUE LOOMINGU MAJAS OMA VÄRSKEIMAT ALBUMIT “PLAYGROUND”

Estrada Orchestra (pressifoto)

Psühhedeelse jazz-rocki ansambel Estrada Orchestra andis juunis Saksa plaadifirma Sulatron Records alt välja oma viienda LP “Playground”. 5. augustil algusega 19.00 toimub Manufaktuuri kvartalis esimest suve tegutsevas kultuuriasutuses Uue Loomingu Maja albumi esitluskontsert.

Kosmiliselt ambient album salvestati improvisatsiooniseansina sõprade Sofia Kruusamägi ja Ganna Bogomoli Playground Dance Workshopi raames. Bänd ise on eksperimentaalset albumit “õnnelikuks õnnetuseks” kutsunud. Plaadiesitluse näol on tegemist on Estrada Orchestra viimase kahe aasta esimese avaliku ülesastumisega ning esitlusele tuleb nii uue albumi muusika kui ka vanem looming. Bändiga jagavad lava albumi sünnis võtmerolli mänginud tantsija Sofia Kruusamägi ning Ilja Tulit. Enne ja pärast live’i mängivad muusikat DJd RR Gems ja Bandit.

Kuula albumit “Playground”:


Estrada Orchestra on 2013. aastast tegutsev Eesti põrandaaluse jazz-funki vedaja. Tallinnast pärit groove-improviseerijate grupi avatud žanripiirid sisaldavad nii psühhedeelseid biite kui ka avantgardsemaid noote – koosseisu hingesugulasi leiab eelkõige 1960-70ndate pulbitsevast muusikapärandist. Estrada Orchestra on tänaseks päevaks andnud välja 5 erikõlalist kauamängivat ning mitmeid singleid. Oma toetust värskele nähtusele on üles näidanud antud stiili tähtsamad eestkõnelejad nagu Shawn Lee, Greg Foat ja Alain Mion. Estrada Orchestrasse kuuluvad Misha Panfilov (elektribass, perkussioon), Sasha Petrov (tenorksofon, perkussioon), Ilja Gussarov (flööt), Volodja Brodski (süntesaator, elektriklaver) ja Madis Katkosilt (trummid, perkussioon).

Uue Loomingu Maja ehk ULM on värske hingamisega kultuuriasutus, mille tegevuse põhirõhk on lavastuste, muusikaürituste ja performatiivsete erisündmuste loomisel. ULM on teater, kultuuriklubi, kontserdi- ja kohtumispaik ning universaalne ruum nii kunstnikele kui kultuurinautlejatele.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.