FESTIVAL SÕRU SAUND AVALIKUSTAB ÜLEJÄÄNUD OSA FESTIVALIKAVAST

Lukamon (foto: Priit Põder / TMW)

Juulikuu lõpus Hiiumaa lõunatipus toimuv kaasaegse muusika festival Sõru Saund teeb teatavaks viimase osa tänavusuvisel peol üles astuvaid live-artiste ja DJsid.

29.-31. juulini Sõru sadama vallutaval festivalil astub üles ülitrendikas hüperpopi žanris rahvusvaheliselt ilma tegev umru. Aastate eest Eestist New Yorki kolinud umru, kes on produtseerinud lugusid muuhulgas Charlie XCXile, Dorian Electrale ja Tommy Cashile, teeb festivalil live-kava koos rootslasest hüperpop-tähe AJ Simonsiga ning täristab publikule ka DJ-seti.

Uute parasjagu töösolevate albumite materjalid toovad Sõru Saundil esmakordselt publiku ette popkunstnik Florian Wahl, deep house’i maag Neuronphase ja kodumaise elektroonilise muusika pioneer Hypnosaurus.

Eesti deep house’i raudvara Ajukaja mängib festivalil ette seti värskeid peolugusid, mis valmistatud just nimelt Sõru Saundi jaoks.

Niisamuti spetsiaalselt Sõru Saundi jaoks tuleb uuesti kokku ja lavale ainus Eesti Vabariigis tegutsenud witch house ansambel Pageant.

Uue laine räpi vallast esinevad teismeline geenius Lil Till ning hiphoppi iroonilise kosmosesouliga segav Lukamon.

Eksperimentaalse elektroonilise muusika ja lavastustega opereerivad Henri Hütt ja Algorütmid toovad Sõru Saundile kogemusetenduse “Esmeralda” ning talvel kõrgelt hinnatud albumi “Palav aed” välja andnud Ruutu Poiss installatsiooni-mõõtu nägemuse oma värskest muusikast.

Sõru Saundil pidulisi kostitavate DJde hulka on lisandunud DJ Muscut, DJ Julius (Dirty Keys), Heivi S, Cool DJ Pinball, $trada, N8, Tsantser, Lill Slim, Kaarel Valter ja Johann 3000.

Mõningad muudatused on toimunud juba välja kuulutatud esinejate hulgas. Räpikutt Väike PD tuleb lavale koos Direktor MFiga ning kantri-ambient trio Sauna Ambiance ei saa kahjuks sel suvel Sõrul esineda.

Festivali kahe- ja kolmepäevapasse müüakse Ticketeris, ühepäevapiletid tulevad müügile festivaliväravas.

Ürituse leht Facebookis.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.