VILLEMDRILLEM LASI OMA ALBUMI LOOLE “SINUTA” VÄLJA UUDSE TEHNOLOOGIAGA VALMINUD VIDEO

villemdrillem üllitas paar kuud tagasi debüütalbumi “vd”, millelt on suuremat visuaalset fookust saanud lood “drill(em)”, “tundnud nii” koos Helezaga ja töötlus Jüri Pootsmanni Eesti Laulu loost “Magus melanhoolia”. Digiplatformidel aga on järjepidevat edu näidanud drummibassine lugu “sinuta”, millel teeb vokaaliga kaasa ka albumi üks põhiprodutsente boipepperoni. Lool saab Spotify keskkonnas kokku juba 100 000 kuulamist ning nüüd sai lugu ka Aleksandr Kovaljoniki poolt uudse tehnoloogiaga valminud visuaali.

villemdrillemi arvates on lugu “sinuta” suhteliselt sirgjooneliselt mõistetav – kiire drummi ja bassi tempo ning pidu kirjeldav lüürika: “Arvan, et visualizer ühendab loo ning sellega kaasneva vibe’i perfektselt. Eks igaüks tunnetab selle lauluga omamoodi emotsiooni või tunnet, kuid meile resoneerus see just sellise varahommikul-pidu-sai-just-läbi momendiga.”

Video autoriks on graafiline disainer Aleksandr Kovaljonok, kelle jaoks oli selline visualizer omamoodi eksperiment, kuna kasutaks selleks just turule tulnud uudset tehnoloogiat lidar, mille abil saab kergelt skänneerida enda ümber olevaid objekte ja ruume ning need hiljem 3D pildiks ja videoks muuta.

Aleksandr Kovaljonok: “Esialgne mõte oli meil üldse skänneerida Villemit kuskil pimedas toas ning luua loop-animatsioon (panna lühike klipp lihtsalt korduma), kuid peale meie esimest koosolekut saime aru, et oleme valmis avama kogu ideed veel detailsemalt. Visualizer räägib justkui loo sellest, kuidas Villem pärast pidu satub digimaailma. Kogu visualizer oleks justkui “must peegel”, millest ta ennast vaatab. Ta näeb ja kogeb kõike, mis just selles korteris juhtus ning näeb seda kõike pealtvaataja pilgu läbi.”

villemdrillemi debüütalbum “vd” on praeguseks kogunud erinevatel digiplatformidel üle 800 000 vaatamise/kuulamise ja albumist ilmus ka vinüülversioon, mille kaanekujunduse teeb eriliseks villemdrillemi signatuuriks kujunenud türkiissiniste liblikate pimedas helendav efekt.

villemdrillem ”vd” radadejada:

  1. drille(em)
  2. võluväel feat. kaw
  3. tundnud nii feat. Heleza
  4. sinuta feat. boipepperoni
  5. parajumper
  6. spikker feat. Margiiela
  7. magus melanhoolia remix feat. Jüri Pootsmann
  8. miski pole igavene freestyle

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.