MIKK TAMMEPÕLD AVALDAS TÄNA JUUBELIT TÄHISTAVA ANDRES VALKONENIGA KOOS KIRJUTATUD LOO “AEGADE SILLAL”

Mikk Tammepõld (foto: Rait Tuulas)

Mikk Tammepõld avaldas uue loo pealkirjaga “Aegade sillal”. Laul on kirjutatud koos helilooja Andres Valkoneniga kes tähistab täna, 21. juunil oma 70. sünnipäeva.

“Võib öelda, et meie loominguline koostöö on kestnud juba mõnda aega – 10 aastat tagasi salvestasime Dramamamaga paar Andrese lugu ja 2019. aasta sügisel tagasi laulsin Valkoneni ja Kangro rockooperis “Põhjaneitsi”,” räägib Mikk. “Selle loo algse kavandiga alustasime tööd juba paar aastat tagasi, kuid lõpliku versioonini jõudsin napilt enne Andrese juubelit. Mul on hea meel, et saan sünnipäevalast tema loomingu eest sellisel moel tänada,” lisab ta.

Täna 70. sünnipäeva tähistav Andres Valkonen on tunnustatud laululooja ja filmimuusika autor, kelle paljud laulud on tänaseks saanud Eesti levimuusika klassikaks. Mõned tuntuimad tema kirjutatud palad on näiteks “Leib jahtub”, “Las jääda ükski mets”, “Muretut meelt ja südametuld” ning muuhulgas on ta koos Raimo Kangroga kirjutanud muusika filmile “Nipernaadi”.

“Olen alati nautinud võimalust kolleegidega ühiselt muusikat luua. Tavaliselt sünnib siis palju ootamatut ja põnevat,” ütleb Andres. “Minu jaoks teeb selle laulu eriliseks asjaolu, et tänu Mikk Tammepõllule jõuab see kuulajateni just minu sünnipäeval. Ma tänan!”

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.