📊 TULEMUSED | TOP 10: ELINA BORN

MuusikaPlaneedis oli maikuus üleval gallup, kus hääletati Elina Borni repertuaari kuuluvate laulude poolt. Küsitluses keerles kokku 17 lugu, hääletati 388 korda (aitäh!) ja nüüd on viimane aeg tuua teieni kuum esikümme!

TOP 10: ELINA BORN

10. “Kordumatu” (4,38% häältest)

Elina laulude gallupis toetati kümnenda positsiooni vääriliselt pala pealkirjaga “Kordumatu”, mis sündis 2019. aasta juunis toimunud Universal Musicu laulukirjutamislaagris. Singli esitluspidu toimus Fotografiska Tallinnas.

Muusika autoriteks on lisaks Elinale endale ka Gevin Niglas, Karl Killing, Kristel Aaslaid ning Kim Wennerström, kes on ka loo produtsent. “Kordumatu” sõnad sündisid Elina Borni ja Kristel Aaslaiu sulest.


9. “Enough” (4,64%)

Üheksanda platsi võttis enda alla Elina debüütsingel “Enough”, mille autoriteks on Stig Rästa ja Fred Krieger ning mis osales konkursil Eesti Laul 2013. Muusikavideo valmis Hanna Samosoni käe all.


8. “Kilimanjaro” (5,15%)

2015. aasta suvel rõõmustas Elina oma fänne hoogsa lauluga “Kilimanjaro”, mille loojateks Stig Rästa ja Vallo Kikas ja see anti välja kaks kuud peale seda, kui Elina koos Stig Rästaga Eurovisioonil looga “Goodbye to Yesterday” edukalt Eestit esindas. 

Stig Rästa on rääkinud, et lugu sündis tal stuudios kitarri mängides. Kohe oli ka mõte refräänis “Kilimanjaro” laulda, aga miks, seda ta selgitada ei oska. 


7. “In or Out” (5,93%)

Looga “In or Out” osales Elina konkursil Eesti Laul 2017. Autorid: Stig Rästa, Vallo Kikas, Fred Krieger.

Elina jutustas ETV-le antud intervjuus pala kohta järgmist: “Kui üldiselt räägivad kõik maailma lood kas armastusest või lahkuminekust, siis mulle väga meeldis see, et sõnade autor Fred Krieger kirjutas ühest mingisugusest maailmast, mis on kuskil olemas, mille asukohta tean ainult mina. Sinna saab ainult siis minna, kui mina ise kedagi kaasa kutsun. Kui sinna maailma sisened, siis pead väga ettevaatlik olema, mida sa soovid, sest kõik soovid lähevad täide. Kui sa kord sinna maailma satud, siis sealt enam välja ei saa. Aga see on väga hea maailm, kõige parem maailm kus keegi tahaks olla.”


6. “Kõnõtraat” (koos Stig Rästaga) (7,22%)

Kuuendale astmele maandus Elina Borni ja Stig Rästa esitatud “Kõnõtraat”, mis on 1994. aasta Ummamuudu samanimelise hittloo kaver. Kuigi tegelikult pole ka Ummamuudu esitatud lugu ansambli originaallooming.

“Ma käisin 1994. aastal tudengilaulul vanas EPA peahoones. Seal kuulsin seda oma koolivendade esituses, ta oli siis väidetavalt mažooris, seda ütles aastaid hiljem meie kunagine kitarrist Sulev Salm, et oli üldse teisel kujul seal demosalvestisel. Ummamuudu poistega arranžeerisime selle oluliselt ümber ja sai ta minoorse ehk kurvema kõlapildi,” meenutas Ummamuudu solist Meelis Leis loo sündi Vikerraadio saates “Aeg peatub”.

Seega kinnitas Leis, et Ummamuudu ei saa legendaarset laulu omaloominguks pidada. “Seade ja arranžeering on meie sulest kambapeale tehtud, aga autor on Jan Rahman, tema tekst ja põhimeloodia, mis salmi ajal käib,” tõdes Leis.

Elina Born esitab 2014. aastal Raadio 2 Aastahiti jaoks tehtud “Kõnõtraadi” uusversiooni oma kontsertidel siiani.


5. “Jagatud saladus” (koos Jüri Pootsmanniga) (8,51%)

Elina Borni ja Jüri Pootsmanni 2018. aasta duett “Jagatud saladus” pälvis MuusikaPlaneedi lugejate koostatud pingereas 5. koha. Elina oli enne selle loo ilmumist eesti keeles laulnud varemgi, kuid tegu oli tema esimese emakeelse singliga. “Eesti keel on väga ilus keel ja mul on see mõte mõlkunud peas juba üle aasta, et tahaks muutust,” rääkis lauljatar dueti ilmudes raadiole Sky Plus. 

“Jagatud saladus” valmis koostöös välisprodutsentide ja laulukirjutajate Kim W, Alx Go & Louise Lennartssoniga, sõnade autoriks on Taavi Paomets. Muusikavideo tegid Patrick Lindholm, Mikko Roulamo ja Vita Pictura.


4. “Tagasi me” (9,79%)

2019. aasta esimesel kuul avaldas Elina singli pealkirjaga “Tagasi me”, mis sündis Universal Music Balticsi poolt korraldatud laulukirjutajate laagris ning Elina kõrval on kaasautoriteks veel räppar reket ja Soome produtsent Niko Lith.

Elina küsis uut lugu tutvustades, et kes on inimene siis, kui kardin langeb. “Üksteist võetakse iseenesest mõistetavalt ja kadunud on see, millepärast õigupoolest üldse kokku mindi. Vaatad lõpuks peeglisse, iseendale silma, lootes leida midagigi. Oled rahvast täis ruumis ja pole end iial nii üksikuna tundnud. Lugu kaotatud teeotsa lõpust ringiga tagasi. Ringiga tagasi selleks, kes oldi. Tagasi algusesse, kus polnud tähtsust mitte millelgi muul, kui vaid teil kahel,” kirjeldas ta.

Muusikavideo tehti koos Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi tudengitega, kes võtsid Elinaga ise ühendust. “Nad ütlesid, et lugu on väga hea, see kõnetas neid, ja tahtsid teha videot,” jutustas lauljatar.


3. “niiea” (koos villemdrillemiga) (12,37%) 🥉

Auväärsele pronksikohale jõudis “niiea” koos villemdrillemiga. Raadio 2 küsitluses Aastahitt 2020 pälvis lugu hõbemedali ning pala räägib kõigest heast, mida soojad ilmad ja sõpradega koosolemine endast kujutavad.

Loo esialgne demo vajas villemdrillemi arvates juurde feminiinsemat täiendust. “Elinal on super hääl ja see sobis ideaalselt sellesse loosse kontrastiks. Ma alguses ei julgenud temaga ise ühendust võttagi, aga nüüd hea meel, et ta kohe nõus oli,” rääkis räppar, kelle jaoks on tegemist esimese duetiga.

Muusika, sõnade ja produktsiooniga aitasid kaasa Karl Killing ja Gevin Niglas.


2. “Miss Calculation” (14,95%) 🥈

Hõbemedalilt leiame Elina esitatud hoogsa pala “Miss Calculation”, mis oli lauljatari teine singel ja tuli välja 17. novembril 2013. Autoriteks Stig Rästa ning Fred Krieger. Rihannalikult malbe, ent samas jõuline lugu!


Nüüd siis see kõige-kõige parem laul! 

Kas aimad juba, milline lugu on number 1?

Õige vastus on…

Trummipõrin… 🥁


1. “Goodbye To Yesterday” (koos Stig Rästaga) (19,07%) 🥇

Tõenäoliselt pole paljude jaoks üllatus, et liidriks hääletati just see pala. Eelmisel kuul, täpsemalt 23. mail möödus kuus aastat Austrias toimunud Eurovisiooni finaalist, kus Elina Born ja Stig Rästa saavutasid looga “Goodbye to Yesterday” seitsmenda koha. Lugu nautis Eurovisiooni järel edu ka mitmetes välisriikides, näiteks Soome singlitabelis jõudis see 2. ja Austria singlitabelis 8. kohale. 

Stig Rästa loodud laul sündis juba paar aastat varem ja oli koheselt mõeldud duetina esitamiseks. “[2014. aasta] Suve lõpus, kui kuulasin oma vanu ideid läbi, mõeldes just Eesti Laulule, tõusis see laul koheselt esile. Kuna meie koostöö Elinaga on sujunud väga hästi, siis tundus ainuvõimalik see laul just meil kahekesi ära salvestada,” on Rästa kommenteerinud.

Pala salvestamisel osalesid ka Tõnis Kivisild (basskitarr), Pent Järve (kitarr), Joosep Kõrvits (tšello), Siim Aimla (saksofon/flööt), Tanel Juksaar (tromboon) ja Allan Järve (trompet). Produtsendiks Vallo Kikas, kes vastutas ka laulu lõpliku heli eest.

Loo muusikavideo esmaesitlus toimus 16. märtsil 2015 ETV saates “Ringvaade” ja selle režissöör on Hindrek “Masa” Maasik. Muusikavideo filmiti Viimsi vallas, Rohuneeme külas. Lisaks artistidele näeb selles ka beeži labradoripoissi Lord, kellele Stig laulusõnades naeratab.


Selliseks kujunes siis Elina Borni laulude TOP 10. Suur aitäh veelkord kõigile, kes küsitlusest osa võtsid!

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.