RAINER ILD AVALDAS UUE SINGLI “AKIMBO”, MIS PÄRINEB PEAGI ILMUVALT SAMANIMELISELT ALBUMILT

Foto: Ben Raybone

“Vihkasin esimese albumi kirjutamist… teist vähem,” ütleb sissejuhatavad sõnad uue albumi loomeprotsessi bändi ninamees Rainer Ild.

“Esimese albumi tegemine polnud mingi meelakkumine, sest see tuli praktiliselt ühe kuuga valmis kirjutada. Tekkis rutiin – ärkad hommikul üles, vihkad ennast ja kõike, mida teed, siis kirjutad natukene muusikat ja pärast seda vihkad ennast edasi. Uue albumiga ma ei tahtnud seda tunnet, kuid see tuli ikka,” selgitab Rainer Ild.

Ühtlasi tunnistab muusik, et ei tormanud uut muusikat avaldama ja võttis teadlikult aega: “Seekord üritasin ma võtta rahulikumalt ja pigem ootasin laulude väljaandmisega. Näiteks see singel valmis umbes aasta tagasi ja peagi ilmuv album on ka tegelikult juba aasta vana. Ehk kõik laulud on kirjutatud sellel hullumeelsel aastal, mis oli 2020 ja seda on ka tunda.”

Värske lugu “akimbo” on kolmas avaldatud lugu kollektiivi rainer ild peatselt ilmuvalt samanimeliselt albumilt. Varasemalt väljaantud lood annavad aimu, milliseid tumedaid teemasid album lahkama hakkab. Ka täna ilmunud singel on veidi toores ja vihane, mis sarnaneb bändliikmete Sven Seinpere ja Rainer Ildi endi sisemaailmale.

Lauluga koos ilmus ka muusikavideo, mille julge punk-produktsiooni eest vastutab Out of Sight Visuals. Muusikavideo sai purki aja hammasrataste vahele jäänud mõisas, mis oli nii hirmus, et lepiti kokku, et üksinda seal ringi ei käi. Filmimiseks tuli öö vahele jätta ning kosutavaks turgutuseks oli meeskonnaliikme Martin Lauri vanaema poolt tehtud makaronisalat! Mõisa kasutamise eest tuleb tänada Toomas Uripead.

Albumi “akimbo” loomeprotsess algas juba enam kui aasta tagasi. Bändi juhtfiguur Rainer Ild on vahepeal saanud 30-aastaseks, kuid nagu ta ise ütleb, siis suureks pole ta ikka kasvanud. Neile omase tumeda huumoriga on vürtsitatud kogu album, võttes hea muusika ja kaasakutsuva rütmiga ette ühiskonna kõige rasked teemad.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.