HEATEGEVUSLIK KONTSERT “LAULUD SÕDURILE” TOOB LAVALE EESTI PARIMAD MUUSIKUD JA OODATUIMAD DUETID

Tanel Padar (foto: Jake Ferra)

Heategevuslikul kontserdil “Laulud sõdurile” astuvad üles Eesti parimad muusikud. Tallinnas Mereväe Miinisadamas toimuval kontserdil on laval Tanel Padar, Liisi Koikson, Marko Matvere, Jüri Pootsmann, Elina Born, Toomas Uibo, Eleryn Tiit, Kéa ning Kaitseväe orkester dirigent Teet Raiki juhatusel. Publikuni jõuab kontsert 22. juuni õhtul Kanal 2 ja Postimehe veebi vahendusel.

Heategevusliku kontserdiga kogutud annetustega toetab Carolin Illenzeeri Fond raskelt vigastatud või teenistuses langenud kaitseväelaste laste haridusteed ning huvitegevust. Laste toetuseks laulavad Eesti muusikute paremik – rahva lemmik Tanel Padar astub kontserdil üles koos orkestri ja oma rock-bändiga; publikuni jõuab üks armastatumaid duette Marko Matvere ja Liisi Koiksoniga, kes esitavad südamlikumat lugu “Tuulevaiksel ööl”; Eesti Laulul võidutsenud muusikud Jüri Pootsmann ja Elina Born toovad kontserdil publikuni haarava dueti; üle väga pika aja saab taas kuulda Toomas Uibot; lauljatar Kéa esitab oma ema Kare Kauksi kuulsaks laulud pala “Tunnete keel”; saatest “Su nägu kõlab tuttavalt” tuntud Eleryn Tiit esitab oma lugu “Vaikin” esmakordselt koos orkestriga. Lauljaid saadab Kaitseväe orkester Teet Raiki juhatusel.

“Kaitseväe orkestril on järjekordselt suur rõõm ja au astuda üles “Laulud sõdurile” kontserdil. Oleme 10-aastat sellel sündmusel osalenud ja rõõmustame, et saame ka sellel aastal anda oma panuse teenistuses langenud või vigastada saanud kaitseväelaste laste toetuseks,” märkis Kaitseväe orkestri dirigent Teet Raik.

“Lapsed on meie suurim varandus. Osad lapsevanemad panustavad meie riigi julgeolekusse siin, meie turvalises Eestis. Teised aga erinevates kriisi- ja sõjapiirkondades. See võib perede ellu tuua traagilisust, sest iga laps vajab oma ema ja isa. Inimesele on hea haridus kui maja vundament, mille tugevusest oleneb korruste arv. Carolin Illenzeeri Fond on võtnud eest vedada väga tähtsa missiooni, et meie sangarite laste haridustee looks võimaluse ehitada ka pilvelõhkujaid,” ütles mereväebaasi ülem kaptenleitnant Rain Terras. “Mereväel, Miinisadamas paiknevatel üksustel on äärmiselt suur au olla võõrustaja sellise väärtuse kandjatele ning kutsume kõiki üles sihtasutuse eesmärke toetama.”

Carolin Illenzeeri Fondi korraldatav heategevuslik kontsert “Laulud sõdurile” toimus esmakordselt aastal 2012 Pärnus Endla Teatris ning käesoleva aasta kontserdiga tähistatakse selle südamliku ettevõtmise 10. toimumiskorda. Kontserdi toimumine on traditsiooniliselt olnud seotud linnaga, kus toimub võidupüha paraad. Aastal 2020 jäi seoses COVID-19 viiruse levikuga paraad ära ja heategevuslik kontsert leidis esmakordselt aset Tapa sõjaväelinnakus ning ka sel aastal toimub kontsert militaarobjektil Mereväe Miinisadamas. Kontsert jõuab publikuni 22. juuni õhtul Kanal 2-s ja online-ülekandena Postimehe veebis. Kontsert salvestatakse 8. juunil Mereväe Miinisadamas.

Carolin Illenzeeri Fond on saanud oma nime 2005. aastal välismissioonil Iraagis langenud vanemveebel Arre Illenzeeri tütre Carolini järgi. Toona hakkasid veebel Illenzeeri kaitseväelastest sõbrad perekonda toetama ning kuna välismissiooonid jätkusid ja kurbi teateid tuli veel, siis loodi Carolin Illenzeeri Fond aitamaks sarnasesse olukorda sattunud peresid. Fond toetab enda nimistus olevate laste haridusteed ja huvitegevust.

Heategevuslik kontsert “Laulud sõdurile” toimub koostöös Eesti Kaitseväe, Kanal 2-e ja Postimehega. Kontserti toetavad BLRT Grupp, ChemiPharm, Graanual Invest, Milworks ja Baltic Worksboats.

Oma panuse saab anda Carolin Illenzeeri Fondi helistades aastaringselt avatud annetusnumbritele:

900 6705 – 5 eurot
900 6715 – 15 eurot
900 6735 – 35 eurot
Ja fondi pangakontole:

SA Carolin Illenzeeri Fond
IBAN: EE687700771001314163

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.