APOLLO TOP 15 | CURLY STRINGS IKKA ESIKOHAL, TEINE JA KOLMAS PLATS KUULUVAD JALMAR VABARNALE

Curly Strings (foto: Maris Savik)

Kui täpselt aasta tagasi juhtis Apollo poeketi albumimüügi tabelit ansambli Dagö plaat “Küte”, siis värskes topis on esinumbriks samuti üks populaarne kodumaine bänd, nimega Curly Strings. Nende sel kuul ilmunud CD “Pidu meis eneses” troonib pingerida teist nädalat järjest.

“Pidu meis eneses” on esimene pool Curly Stringsi topeltalbumist, mille lood valmisid aastatel 2019-2021, kui pidu meie ümber pausile pandi. Peamiselt Talside elutoas Karlovas ning Jaani proovikas Viljandis veedetud bändipäevadel sai arutletud maailma asjade, inimeseks olemise, suhete ja muusika üle ning lõpuks kogunes lugusid rohkem, kui ühele plaadile mahub. “Pidu meis eneses” kontserttuur toimub 9.-20. juunil üle Eesti, pääsmed on müügil Piletilevis

Apollo tabeli hõbemedalile (CD) ja ka pronksile (LP) kerkis Curly Stringsi endine liige Jalmar Vabarna, oma teise sooloalbumiga “ID”. Plaadilt leiab 12 akustilisel kitarril mängitud pala, nende hulgas legendaarse Singer Vingeri loo “Ära jahtu” kaveri. “Loodetavasti õnnestub mul peatselt oma uut muusikat ka elavas esituses mängida. Võimalik, et mõned kontserdid toimuvad juba juunis,” rääkis Vabarna helikandja ilmudes. “Seniks aga on album nii CD kui vinüüli kujul nauditav ning ma julgeks väita, et see on ideaalne album, mille taustal omi mõtteid mõlgutada.”

TOP 15-ne moodustavad seekord 8 viisiketast, mis olid paremate seas ka nädal tagasi, 7 astet võtsid enda alla uustulnukad ja taastulijad. Parimaks uueks tegijaks on Saksa metal-bändi Rammsteini ninamehe Till Lindemanni helikandja “Live in Moscow”, mis platseerus neljandaks (DVD leiame positsioonilt #13). Muide, juba loetud päevade pärast, 1. juunil ilmub mehe singel pealkirjaga “Ich Hasse Kinder” (“Ma vihkan lapsi”). 

Kuula Apollo esikohaplaadilt lugu “Kannan kaasas kalleid” ning seejärel tutvu kogu edetabeliga:


Apollo TOP 15 (28. mai):

1 (1) Curly Strings – Pidu meis eneses
2 (10) Jalmar Vabarna – ID
3 (12) Jalmar Vabarna – ID [LP]
4 UUS Lindemann – Live in Moscow [CD + Blu-ray]
5 UUS Ewert and The Two Dragons – Live at the Arena [2LP]
6 TAAS Vennaskond – Priima [2CD]
7 (7) Rita Ray – Old Love Will Rust
8 UUS Sting – Duets
9 (3) nublu – Café Kosmos
10 TAAS Musamari – Lauluratas
11 (13) Ewert and The Two Dragons – Hands Around the Moon
12 TAAS Jaak Joala – Naerata [2CD]
13 UUS Lindemann – Live in Moscow [DVD]
14 (5) Kaisa Ling Thing – Läänemure lained
15 (2) villemdrillem – vd [LP]

Sulgudes positsioon eelmisel korral

Edetabel on koostatud Apollo kaupluste ja e-poe müügitulemuste põhjal ajavahemikul 21.-27. mai.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.