ALEXELA KONTSERDIMAJAS KUULEB HARRY POTTERI FILMIMUUSIKAT SÜMFOONIAORKESTRI ESITUSES

12. oktoobri õhtul muutub Alexela kontserdimaja Harry Potteri imeliseks maailmaks, mille võluriteks on The London Philharmonic & Symphonic Film Orchestra koos koori ja tuntud solistide ning Weasly perekonna näitlejatega. Harry Potteri filmimuusika populaarseimad heliteosed lubavad kogeda Sigatüüka kooli õpilase ja tema sõprade seiklusi ning Harry võitlust lepitamatu vaenlase – tumeda võluri Lord Voldemorti vastu.

Briti kirjaniku J.K. Rowlingu romaanidel põhinevad Harry Potteri filmid on ühed edukaimad kinoajaloos. Kaheksast filmist koosnev seeria on maailmas 3. kohal, kogutuluga ligi 8 miljardit dollarit. Kahtlemata on selles edus oluline roll ka Oscareid võitnud heliloojate poolt spetsiaalselt Harry Potteri filmide jaoks loodud muusikal. Heliloojate hulka kuuluvad John Williams, Alexander Desplat, Patrick Doyle ja Nicolas Hooper.

John Williams (“Tähesõjad”, “ET”, “Indiana Jones”, “Jurassic Park”) lõi muusika kolmele esimesele filmile. Temalt pärinevad kuulus “Hedwig’s Theme”, Harry Potteri filmide juhtmotiiv ja “Double Trouble” – klassikaline Sigatüüka motiiv lastekooriga. Samuti ka naljakas “Aunt Marge’s Waltz” ja “Witches, Wands and Wizards”.

Patrick Doyle (“Bridget Jonesi päevik”, “Carlito tee”) lõi Harry Potteri neljanda filmi jaoks teose “Hogwarts Hymn”, mis toob publikuni Triwizardi turniiri pimeda ja salapärase maailma.

Nicholas Hooper on seeria viiendas ja kuuendas osas kõlava teose “Dumbledore’s Farewell” autor ning Alexandre Desplat (“Videvikusaaga”, “Kuninga kõne”, “Vee kuju”) lõi muusika kahele viimasele filmile.

Kontsertõhtul viiakse publik lummavasse nõiduse maailma läbi suurepärase heli-, valguse-, ja lasertehnika. Visuaalsed ja maagilised efektid panevad kõikidel Harry Potteri fännidel südamed veidi kiiremini lööma.

Kontsert on tõeline maiuspala igale Harry Potteri filmide sõbrale!
Piletid on müügil Piletilevis.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.