ILMUS VÄRSKE RÄPILUGU “MEELDIB EI MEELDI”

12. mail ilmus Eesti muusikamaastikul uus lugu “Meeldib ei meeldi”, mida esitavad räpipundi Ruckus liige Culpas ning Eesti tänavakultuuri pioneer Joel Juht (JJ).

Lääne-Virumaalt pärit Andreas Vainos, artistinimega Culpas (CLPS), on ühtlasi tegev Rakvere juurtega hiphop rühmituses RLV Massive ning andis möödunud aastal välja oma esimese sooloalbumi “Epohh”.

Joel Juht on Eestis arendanud tänavatantsu üle 20 aasta, loonud esimese tänavatantsukooli JJ-Street ja toonud tuhanded inimesed tantsimise juurde, keerutanud plaate erinevatel battle‘tel, toetanud
tänavakunsti arengut ning korraldanud hiphop kultuuri edendamiseks palju sündmusi. “Meeldib ei meeldi” on ühtlasi tema esimene räpilugu.

Loole tegi tausta Culpas ning riimid kirjutasid mõlemad ise valmis. “Minu mõte oli teha lugu vastukaaluks neile, kes teevad nii-öelda pila räppi. Joel tahtis rääkida sellest, et räpitakse ilma hiphop kultuuri olemust tundmata,” rääkis Culpas. Tema sõnul sujus koostöö algusest peale ladusalt. “Ma pole vist kunagi varem nii kiiresti muusikat loonud,” lisas Culpas.

Joel Juht nentis, et loo sõnum on seotud veel sellega, et ühiskonnas on inimeste vahel liiga palju intriige. “Liiga julgelt võetakse mõnikord igal teemal sõna, olenevalt sellest, mis kellelegi meeldib ja mis ei meeldi. Emotsioone on lihtsalt palju,” selgitas Juht.

Värskest loost jääb enim kõlama refrään “Sa meeldid mulle, sa ei meeldi mulle”, mis haarab kaasa tõenäoliselt iga kuulaja. Samas peitub salmides lüürika taga sügavam mõte. “Mul on hasart kõike hästi
keeruliseks teha ja võtan muusika tegemist üsna tõsiselt, et luua tähendusrikast ja kvaliteetset sisu. Küsimus ongi selles, et kunsti tehakse küll palju, aga kas sellega ka vaeva nähakse?” arutles Culpas. Ta loodab, et verivärske lugu suudab inimesed teistmoodi mõtlema panna ning kütab kirgi laiemaks diskussiooniks.

Uus lugu ilmus koos energilise muusikavideoga, kus teevad kaasa tänavatantsijad, graffitikunstnik Kevin Poll (Seinategu), Liina Velsker ning palju teisi tänavakultuuri austajaid. Kogu süžee annab hiphop kultuuri edasi ehedalt ning Culpase sõnul on see siiani kõige kvaliteetsem muusikavideo, mille loomises ta on kaasa löönud. “Kui saaksin teha homme samasuguse täispika võttepäeva, teeksin seda kohe. Ma pole näinud väga palju selliseid muusikavideosid Eestis, mis hõlmaks korraga mitmeid hiphop kultuuri olulisi aspekte, aga neid võiks olla kindlasti rohkem,” lisas ta.

Kuidas iseloomustab Culpas uut lugu? “Ehtne, terav, värske ja korduvaks kasutamiseks. Hiphop on midagi suuremat.”

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.