UKU SUVISTE LENDAB ROTTERDAMI JUBA SEL PÜHAPÄEVAL, EUROVISIOONI KOMMENTEERIB EESTLASTELE TAAS MARKO REIKOP

Ahoy areen (kuvatõmmis eurovision.tv videost)

Reede hommikul andis Raadio 2-le intervjuu Eesti Laulu peaprodutsent Tomi Rahula, kes jagas Eurovisiooni lauluvõistluse kohta põnevat infot.

Siin on infokillud Tomi räägitust:

– Eesti delegatsioon lendab Rotterdami sel pühapäeval (pagas laupäeval) ja sinna kuulub ainult 4 inimest – Tomi Rahula, tema abi Laura-Liisa Veiler, Uku Suviste ja bäkilaulja Kaarel Orumägi. Kuigi taustalaul tohib tulla lindilt, siis ühtselt ehk unisonis laulmine mitte ning seetõttu toetabki Uku esitust Kaarel. Eestlaste proovid eurolaval toimuvad 10. ja 13. mail.

– Loomulikult peavad eurotiimid tegema ohtralt koroonateste. Tomi Rahula märkis, et täna on tal testipäev, samuti laupäeval ja ka pühapäeval Hollandis. Muide, Rotterdamis Ahoy areenil tehakse koroonatestimisi uutmoodi puhumismeetodiga (nagu politsei puhumisreid). Kõiki inimesi testitakse olenemata sellest, kas neil on vaktsineerimised tehtud või mitte. 

– Ahoy areenil toimuvaid show‘sid pääseb vaatama kuni 3500 (loomulikult testitud) inimest. Suurt kaasaelamist ja möllu siiski ei ole, sest publik peab show’de ajal istuma.

– Võistlusel osalevate riikide delegatsioonid väljas niisama käia ei tohi, ainult sportida. Samuti ei ole neil endal lubatud tellida toitu väljaspoolt hotelli, seda saab teha vaid hotelli kaudu.

– Eurovisiooni avaüritus (nn “punane vaip”) toimub praeguste plaanide kohaselt järgmisel pühapäeval, 16. mail. Seda muidugi teistmoodi kui tavaliselt – inimestevaheline distants on suurem. 

– Juhul kui mõnes delegatsioonis tuvastatakse koroonaviirus ja nad pole veel oma teist lavaproovi teinud, siis läheb võistlusel kasutusele “live-on-tape” eelsalvestus. Uku Suviste tegi oma eelsalvestuse Saku Suurhalli laval, pärast Eesti Laulu võitu.

– Tomi Rahula võtab Hollandisse kaasa kolm raamatut ja ka helikaardid ning seadmed, et saaks kohapeal muusikat teha. Praegu on Tomil pooleli Knut Hamsuni romaan “Maa õnnistus”. See on jutustus mehest, kes asub elama keset asustamata ürgloodust, kus ta endale kodutalu rajab ja perekonna loob. Rängas töös ja harmoonilises kooselus loodusega kujuneb ta eluhoiak ja sõltumatus maale tungiva tööstus- ja äriilma tõusudest ja langustest.


Niipalju siis Tomi intervjuust, siin on veel mõned lühiuudised:

EUROVISIOONI AMETLIK KODULEHT TEEB KOHAPEALT OTSEBLOGI

Ahoy areenil algavad lavaproovid juba laupäeval, 8. mail ning veebileht eurovision.tv alustab samal hommikul kell 11 Eesti aja järgi otseblogiga, mis hoiab võistlusel silma peal kuni 22. maini. Otseblogis pakutakse vaatamiseks eksklusiivseid fotosid ja videoklippe, samuti tuuakse lugejateni infot selle kohta mis toimub lava taga.

15.-23. maini avanevad ka Eurovisiooni veebiküla uksed külastajatele kogu maailmast. Fännid saavad sukelduda Eurovisiooni maailma ja nautida selliste artistide nagu Johnny Logan ja DJ Afrojack live-kontserte.

ESIMENE PILGUHEIT HÄÄLETUSTABLOOLE

Eurovisiooni kõige põnevamaks osaks on hääletustulemuste avaldamine finaalis. Milline näeb välja tänavune hääletustabloo, saab veidi aimu sellest videoklipist.

AUSTRAALIA AVALIKUSTAS LÕPUKS OMA ESINDUSLOO MUUSIKAVIDEO

Oleme MuusikaPlaneedis juba kirjutanud, et Eurovisioonil Austraaliat esindav 25-aastane lauljatar Montaigne ei saa koroonaviiruse pandeemia tõttu lauluvõistluse ajaks Rotterdami lennata ning seetõttu näidatakse esimeses poolfinaalis, 18. mail tema esinemiskorra ajal hoopis juba filmitud videosalvestist (live-on-tape performance). Kuigi Austraalia esinduslaul “Technicolour” tuli välja 5. märtsil, siis ametliku muusikavideo sai see alles kaks kuud hiljem, 5. mail. Vaata videot siit!

ETV NÄITAB 15. MAIL FILMI “EUROVISIOONI LAULUVÕISTLUS: FIRE SAGA LUGU” 

Sel ja järgmisel reedel kell 20.30 saab ETV-st vaadata tänavusi Eurovisiooni laule tutvustava saate neljandat ja viiendat osa. Erinevaid Eurovisiooniga seotud saateid on telekanalis tulemas veelgi, kuid märgime siinjuures ära, et järgmisel laupäeval, 15. mail kell 21.35 näitab ETV 2020. aasta USA mängufilmi “Eurovisiooni lauluvõistlus: Fire Saga lugu”, kus Hollywoodi staar Will Ferrell mängib Islandi eurolauljat. Muusikalises loos saab näha ka Eesti 2018. aasta eurolaulikut Elina Nechayevat. 

Ja lõpetuseks: VICTOR CRONE, STIG RÄSTA JA KARL-ERIK TAUKAR LÄHEVAD SUVETUURILE

Karl-Erik Taukar, Victor Crone ja Stig Rästa lähevad sel suvel ühisele kontserttuurile “Segased lood”. Kontsertidel tulevad esitusele aegumatud hitid, mida Karl-Erik, Victor ja Stig on üheskoos nii kirjutanud kui ka esitanud. Seni on mehed olnud kolmekesi vaid stuudio seinte vahel ja nüüd otsustati koos ka lavale astuda. Saateks mängib Karl-Erik Taukar Band.

Kontserdid toimuvad:

21.07 Tartu Helila
22.07 Rakvere Vallimägi Ringlava
23.07 Tallinn Kumu hoov
28.07 Kõltsu Mõisa aed
30.07 Pärnu Ammende Villa
04.08 Haapsalu Kuursaali välilava
06.08 Haven Kakumäe
12.08 Kuressaare Lossihoov

Algus kõikjal kell 19, pääsmed müügil Piletilevis.


Eurovisiooni lauluvõistluse esimene poolfinaal toimub 18., teine poolfinaal (Uku Suvistega) 20., ja suurejooneline finaal 22. mail. Kõik ETV otseülekanded algavad kell 22 Eesti aja järgi ning neid kommenteerib Marko Reikop.

Ahoy areen (kuvatõmmis eurovision.tv videost)

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.