EUROVISIOON 2021 | ILMUS LAULUVÕISTLUSE CD, AUSTRAALIA OSALEB VIDEO VAHENDUSEL, ETV-S JÄTKUB LUGUDE TUTVUSTUS

Juba nelja nädala pärast on Hollandi linnas Rotterdamis toimunud tänavuse Eurovisiooni poolfinaalid ning oleme suurejoonelise finaali ootuses. Seetõttu asub MuusikaPlaneet nüüd põhjalikumalt kajastama lauluvõistlusega seonduvaid infokillukesi. 

  • ILMUS LAULUVÕISTLUSE AMETLIK CD

Reedel, 23. aprillil nägi ilmavalgust 2021. aasta Eurovisiooni ametlik duubelplaat, kus on olemas kõik 39 võistluslaulu, nende seas Eestit esindav “The Lucky One”, mida esitab 38-aastane Uku Suviste. Meie lugu on paigutatud esimesele plaadile, kaheteistkümnendaks.   

Millal viisiketas Eesti poodidesse müügile jõuab, pole hetkel teada.

  • AUSTRAALIA OSALEB TÄNAVU VIDEO VAHENDUSEL

Austraaliat Eurovisioonil esindav 25-aastane lauljatar Montaigne ei saa koroonaviiruse pandeemia tõttu lauluvõistluse ajaks Rotterdami lennata ning seetõttu näidatakse esimeses poolfinaalis, 18. mail tema esinemiskorra ajal hoopis juba filmitud videosalvestist (live-on-tape performance).

Montaigne, kes pidi Austraaliat Eurovisioonil ka eelmisel aastal esindama, tõdes, et ta on kurb, et ei saa Eurovisiooni laval üles astuda, ent tunneb rõõmu, et lauluvõistlus tänavu siiski ära ei jää.

  • EUROLAVA EHITUS ON TÄIES HOOS

Rotterdamis Ahoy areenil tehti Eurovisiooni lava ja greenroom’i ehitamisega algust 11. aprillil. Järgmisel kolmapäeval, 28. aprillil alustatakse tehniliste proovidega ning juba 8. mail saabuvad Ahoy areenile ka artistid, kes seejärel samuti proovidega alustavad.

Sel neljapäeval käis eurolava ehitust vaatamas Hollandi kuningas Willem-Alexander. “On muljetavaldav näha, kuidas see valmib. Me võime väga uhked olla,” sõnas ta ja lisas, et kuninglik pere ootab innukalt ürituse algust, et koos võistlust vaadata.

Kuningas kohtus Ahoy areenil lavakujundaja Florian Wiederiga, enam kui 600 vabatahtlikuga ning nägi ära ka green room’i.

Hollandi kuningas Willem-Alexander (paremal) Ahoy areenil (foto: Nathan Reinds / NPO/NOS/AVROTROS)


Eurovisiooni Facebooki lehel avaldati neljapäeval foto Ahoy areenist: 


  • EUROVISIOON TOIMUB PUBLIKUGA

Rotterdamis Eurovisiooni lauluvõistlusel osalev publik koosneb rahvusvaheliste fännide kurvastuseks ainult hollandlastest. Ühe saate jaoks täidetakse pealtvaatajatega umbes pool areeni mahutavusest. See tähendab, et show‘l saab osaleda kokku 3500 inimest. Juhend kehtib iga saate puhul: žürii show’d, peaproovid ja otsesaated kõigil kolmel õhtul.

Areenile sisenejatel peab olema ette näidata negatiivne Covid-19 test. 

  • ETV-S JÄTKUB EUROLAULUDE TUTVUSTUS

Reedel, 23. aprillil kell 20.30 läheb ETV-s eetrisse teine osa saatest “Eurovisiooni laulud 2021”, mida juhivad Grete Kuld ja Tõnis Niinemets. Kordust näeb pühapäeval, 25. aprillil kell 17.55. NB! Enne pühapäevast kordust läheb kell 17.30 ETV-s eetrisse 2012. a. saade “Kümme aastat hiljem. Eurovisioon Tallinnas”. 


Katkendid kõikidest tänavustest eurolugudest:


Kuula eurolaule Spotifyst: 

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.