KÕRGELT HINNATUD BRITI MUUSIK FINK TULEB TALLINNASSE UUT ALBUMIT TUTVUSTAMA

Foto: Tommy N Lance

Armastatud Briti laulukirjutaja ja muusik Fink ehk Fin Greenall annab järgmise aasta 21. mail Euroopa-turnee raames kontserdi Tallinna Kultuurikatlas. Turnee keskmes olev album “IIUII (It Isn’t Until It Is)” võtab kokku Finki loomingu aastatest 2006-2016. Piletimüük algab Piletilevis 30. aprillil kell 10.00.

Mitmekülgne muusik on läbi oma karjääri teinud edukaid koostööprojekte teiste andekatega. Muu hulgas on tal ette näidata autorlus Amy Winehouse’i varasemas loomingus ja 3 võimsat BMI auhinda, mille teenis koostöös soul-artisti John Legendiga.

Artist ise võrdleb oma teekonda kaarega, mis sai alguse tema magamistoast ja esimestest katsetusest ning jõudis üsna pea hittlugude ja suurte festivalilavadeni. Kokkuvõttekogumik justkui sulgeb selle ringi, kuhu oli 2019. aastal lisandunud ka lihtsust pakkuv ja juuri paljastav akustiline sooloturnee.

“IIUII” on taas-salvestatud retrospektiivkogumik, mille esimeseks singliks olev “Warm Shadow” (kuula artikli allosast) on Finki üks enim armastatud laule. See on intiimne palve, mille toovad kuulajani kitarri ja lauluhääle mahedus ning klahvpilli ja perkussiooni vastupandamatus.

“IIUII” tervikuna on Finki muusika ümbertõlgendus ja meenutus: “Albumi salvestamine oli võimalus kõik lood uuesti läbi kuulata, hinnata neid sellistena, nagu nad on, ja seejärel anda igale laulule vääriline kohtlemine,” sõnab muusik.

Piletimüük algab Piletilevis 30. aprillil kell 11.00. Finki Patreon platvormilt saab pääsmeid osta alates 27. aprillist kell 10.00.

Facebooki üritus

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.