SURI LAULJA LEA DALI LION

Foto: Kadri Purje

Kolmapäeval, 21. aprillil lahkus meie seast 47-aastasena Lea Dali Lion, tuntud Eesti lauljanna, artist ja helilooja. Lea viibis märtsi lõpus koroonaviiruse tõttu haiglas intensiivraviosakonnas.

Naine oli eelkõige tuntud ansambli Blacky solistina, kus ta 1998. aastast 2013. aastani laulis armastatuks mitmed lood nagu “Segased lood”, “Ära piina mind”, “Ja põleb maa”.

2014. aasta aprillis rääkis muusik ETV saates “Pealtnägija”, et tal diagnoositi rinnavähk. “Mõlemapoolne, mis on muuseas väga haruldane nagu ma aru sain,” selgitas lauljatar toona.

Vähidiagnoosi sai varem perekonnanimesid Teemets ja Liitmaa kandnud lauljatar 2013. aasta juunis. Ta ravis ennast Saksamaal, kuna Eestis olid uuringute järjekorrad liiga pikad. Pärast rinnavähist tervenemist tundis naine end uue inimesena. Korraga tuli talle nagu läbi õhu saadetuna teadmine, et tema uus nimi on Lea Dali Lion. Dali on selles reas kuulsalt Hispaania maalikunstnikult, tema lemmikult Salvador Dalilt ning Lion, nagu ka eesnimi Lea tähistab lõvi.

2015. aastal andis ta välja raamatu “Joonista valgus. See on kõige uue algus”, kus kirjeldas oma võitlust vähiga.
Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.