📊 MUUSIKAPLANEEDI TOP 10 | “MARUTUUL” HÄÄLETATI TAAS TIPPU

Kuvatõmmis videost “Marutuul”

Nii nagu uus nädal algas tuulise ja halli ilmaga, puhub ka MuusikaPlaneedi TOP 10-s endiselt marutuul. Nimelt lõõtsutas vokaalansambli Greip singel “Marutuul” meie viimases gallupis lausa nii tugevalt, et kogus lõpuks 37,38% kõikidest häältest. 

“Vihma loitsuga” kuulsust kogunud Greip andis videosingli “Marutuul” välja 8. jaanuaril ning seda on praeguseks YouTube’ist kuulatud pea 25 000 korda. Muusika autor on bändi looja Fred Rõigas ja sõnad kirjutas Aapo Ilves. Neist viimane jäi laulu ilmudes oma lüürikat kommenteerides salapäraseks: “Vaatasin Greipi, nagu skulptor marmorikamakat, ja pehmeid mänguloomi ei paistnud kusagilt, selles koosluses tundus midagi palju stiihilisemat olevat. Nüüd jääb juba iga kuulaja enda tunnetada, kas tegemist on looduskirjeldusega, allegooriaga revolutsioonide ja kataklüsmidetiinest ajast, millegi sootuks krüptilisega või lihtsalt toreda lauluga.”

Anne Veski repertuaari kuuluv “See, mis meid kokku viis” asub meie värskes pingereas oma senisel parimal, teisel positsioonil. Tabelinädalaid on kirjas viis, toetust 16,30%. Loo esmaesitlus toimus veebruaris ETV saates “Hommik Anuga” ning seda esitab lisaks popdiivale endale ka kollektiiv The Swingin’ Sisters, kuhu kuuluvad svingiõed Maris, Vivi ja Viveli, kes on laulnud erinevates muusikalistes koosseisudes juba üle 8 aasta.

MP TOP 10-ne pronksikohal paikneb kolmandat korda järjest VivaLaVita särtsakas singel “Liblikad lendavad kõhus”, edasi saavad seekord veel ka Pärnu noor laulja Mirjam Kits ning räpparid AG ja Wild Disease ehk AGWD.  

Kuula edetabeli liidrilugu “Marutuul” ja seejärel tutvu kogu edetabeliga: 


MuusikaPlaneedi TOP 10 #293 (5. aprill):

1 (1) [9] Greip “Marutuul” (37.38%)
2 (5) [5] Anne Veski “See, mis meid kokku viis” (16.30%)
3 (3) [3] VivaLaVita “Liblikad lendavad kõhus” (13.12%)
4 (2) [2] Mirjam Kits “Endale” (10.93%)
5 UUS [1] AGWD (AG x Wild Disease) “Superliim” (6.96%)

6 UUS [1] YØRA “Goddess” (4.97%)
7 UUS [1] The Swingers, Birgit, Tanja ja Mikk “See on hea” (3.78%)
8 UUS [1] Jaanus Saago “Aastaajad” (3.18%)
9 (4) [2] FARADAY “Ohtlikud mõtted” (1.99%)
10 UUS [1] Peter Põder “Leian end” (1.39%)

Hääli: 503 (aitäh!)

Nagu reeglid ette näevad, pääsevad edasi vaid esiviisikusse hääletatud laulud. Neid asuvad nüüd ründama viis uustulnukat:

  • Kaisa Ling Thing “Läänemure lained”
  • Kurjad Plaanid “Täna naabrid ei maga”
  • Laura Põldvere “Don’t Die With The Music In You”
  • Púr Múdd, Eneko Artola & Kadiah “Fly High”
  • Renate “Millennium”

Värske gallup ootab hääli lehe paremas servas (mobiiliversiooni puhul lehe allosas) ja läheb lukku pühapäeval, 11. aprillil kell 23.59. Tuld! 🔥

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.