EMMA JOHANNA LEPASOO AVALDAS UUE LAULU “TAAS ÄRKAMISE AEG”

Kuvatõmmis videost

Ilmunud on uus eestikeelne ja -meelne laul “Taas ärkamise aeg”, mis on pühendatud kõigile, kes armastavad vabadust. Emma Johanna Lepasoo esitatud lugu on sündinud praeguste keeruliste ja segaste aegade vahetu peegeldusena.

Emma räägib loo sünnist nii:

“Laul sündis märtsi alguses ja sai valmis samal päeval, mil tuhanded eestimaalased väljendasid autorongkäigus osaledes oma muret meie riigi põhiõiguste ja -vabaduste säilimise eest keeruliste aegade kiuste.

Ma soovin oma lauluga edastada helget sõnumit, mis paneks inimesi mõtlema ja küsimusi küsima. Ei mina, ega paljud teised ei tea täna kõiki vastuseid – vaid aeg näitab, mis on lõplik tõde praeguste keeruliste aegade valikute valguses.

Me väärime kodanikena tõde olukorras, kus tuhanded inimesed on kaotanud oma töö üsna karmide piirangute tõttu, mis ei taha kuidagi ära lõppeda ning tekitavad omakorda juurde väga palju uusi sotsiaalseid väljakutseid. Kuidas me need uued probleemid seljatame?

Ma isiklikult pooldan inimeseks olemise põhiväärtusi ja -õigusi, mis on täna ühel erilisel ettekäändel väga õhuksel jääl. Olen sügavalt mures lõhestumise protsesside pärast, mida näen enese ümber. Püüan jääda hetkel vaatlejaks, et mitte valida pooli ja ütlen seda ka oma laulus “Mingit võitlust pole vaja – rõõmsalt ära ootan aja.” Kuna ma olen sündinud ja kasvanud vabas Eestis, siis tänased protsessid on minu kui noore inimese jaoks kohati šokeerivad. Mul on sügav mure emana, millist maailma luuakse hetkel meie lastele.

Kunstnikuna saan ma peegeldada praegust aega läbi tuhandete inimeste tunnete, keda on alandatud, kes täna vaikivad või kellelt on hääl ära võetud. Avaldan südames toetust kõigile, kelle tööpõld ei paista lõppevat ja ka neile, kelle tööpõli kiratseb. Panen südamele meie riigi esindajatele, et nad teeniksid oma rahvast isetult ja võtaksid kuulda ka nende inimeste häält, kes on sügavalt mures, kuhu see kõik välja viib. Laul sündis koostöös minu heade sõprade Raineri ja Ianiga.

Oleme mõttes ja südames teie kõigiga. Loodan, et minu laul pakub teile tuge, lohutust ja lootust.”

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.