TALLINN MUSIC WEEK LÜKKUB JUUNIKUUSSE

TMW 2020 festival Telliskivi Loomelinnaku väljakul (foto: Henri-Kristian Kirsip, Kermo Pastarus)

Algselt mai alguses toimuma plaanitud muusika- ja linnafestival Tallinn Music Week (TMW) lükkub edasi. 9.–13. juunil toimuval festivalil leiab esimest korda aset Eesti muusikaturu fookuspäev.

“Otsus kolida festival maist juunisse tugineb lootusele, et kehtestatud piirangud ja järk-järgult tõusev vaktsineeritute hulk loovad lähikuude jooksul kultuurisündmuste toimumiseks paremad ja turvalisemad tingimused,“ kommenteerib TMW asutaja ja strateegiajuht Helen Sildna. “Kultuurisündmuste vastutustundlik toimumine esimesel võimalusel, kui viirusnäitajad seda lubavad, on oluline kogu valdkonna taastumisprotsessile ja majandusele laiemalt, aga ka inimeste vaimsele heaolule. Pingutame koos selle nimel, et kultuuri taas avada!”

Tänavuse TMW kandvad teemad on taastumine ja terviklik ökosüsteem ning eritähelepanu pööratakse kohalikule muusikasektorile. Koostöös valdkondlike arendusorganisatsioonidega toimub 10. juunil TMW konverentsi raames Õpetajate Majas esmakordselt Eesti muusikaturu fookuspäev. Päeva arutelude ja tegevuste keskmes on muusika- ja kultuurisektori ning sellega külgneva ettevõtlusmaastiku taastumine ja uuestisünd.

TMW rahvusvaheline muusikaprogramm keskendub seekord valdavalt Eesti ning Baltikumi ja Põhjamaade talendi esitlemisele. Muude riikide artiste kaasatakse programmi kevade jooksul vastavalt viirusolukorrale Eestis ja mujal Euroopas.

TMW festival koosneb kolmest programmiosast: 10.–12. juunil erinevates klubides ja kontserdisaalides toimuvast muusikafestivalist ning muusika- ja loomevaldkonna konverentsist. Kogu festivaliperioodi vältel, 9.–13. juunini leiab üle linna aset päevane linnaprogramm kogu perele. Käesolevast nädalast on avatud TMW 2021 tunnuskujundusega uus veebileht ning festivali programm avalikustatakse järk-järgult märtsist maini.

TMW 2021 passid on kuni 31. märtsini soodushinnaga müügil veebipoes shop.tmw.ee. Uue tootena on alates tänasest müügil Eesti muusikaturu fookuspäeva pass hinnaga 50 eurot. Samuti on müügil muusikafestivali pass (55 eurot), festivalile ja konverentsile kohapealset ja veebipääsu võimaldav PRO pass (150 eurot), konverentsile veebipääsu tagav DigiPRO pass (50 eurot) ja toetajapass (225 eurot). Telia klientidele kehtib TMW passide eelmüügist ostmisel 20% hinnasoodustus.

TMW 2021 festivali korraldab ettevõte Shiftworks vastavalt avalikele üritustele kehtivatele reeglitele, mis aitavad vältida koroonaviiruse levitamist.

Festivali korraldusse on kaasatud ligi 500 ettevõtet ja organisatsiooni. Muusikaprogramm valmib koostöös agentuuriga Damn.Loud ning paljude Eesti ja välisriikide programmipartneritega.

TMW digiplatvormi arendaja on strateegilise disaini agentuur Velvet ning festivali tunnuskujunduse autorid on disainerid Vello Lutter ja Mathias Väärsi koostöös disanibürooga AKU.

TMW 2021 esitleja on Telia, strateegiline partner muusikavaldkonnas on Music Estonia ja suurtoetaja Nordic Hotel Forum. Festivali partnerid on Telliskivi Loomelinnak ja Viru Keskus.

Festivali toetavad Kultuuriministeerium ja Tallinna Linn.

TMW 2021 tunnuskujundus. Autorid: Vello Lutter ja Mathias Väärsi koostöös agentuuriga AKU

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.