IVI RAUSI ESITLEB UUT SOOLOALBUMIT “ÜKS-TEIST”

Sõbrapäevaks on valmis saanud lauljatar Ivi Rausi uus album “Üks-Teist”, kus peal 11 lugu, mille muusika on loonud Ivi Rausi ja sõnade autor on Anneliis Kõiv. Kaht naist seob enam kui paarikümne aastane sõprus.

“Albumi muusikaline keel on jazzilik. Siin on post-bluesi, heatuju bossat, prantsuse kohviku svingi, acid jazzilikku elementi ja kerget afro-ska fiili, mis kõik saanud alguse minu jaoks tähenduslikust sõbrast ja tekstist,” tutvustab plaati Ivi Rausi. “Oleme kahe aastakümne jooksul jälginud ja toetanud teineteise loomingulist kujunemist üks-teise jaoks olemas olles,” lisab Ivi.

Anneliis Kõiv peab aasta jagu kestnud ühist loomeprotsessi omamoodi pühitsuseks nende kahe kontrastiderohke loojahinge truule sõprusele. “Serveerime teile omanäolise, üheteistkümne käigulise muusikalise õhtusöögi, milles iga uus käik on eelmisest pisut erinev, avades naiseks olemise võlu ja valu, sõprust, armastust, rõõmu ja igatsust,” toob välja Anneliis.

Plaadil musitseerivad suurepärased Eesti jazzmuusikud: Raun Juurikas klahvpillidel, Karl M Pennar – kitarril, Robert Rebane basskitarril, kontrabassil ja akordionil, Ahto Abner trummidel, Kristjan Kallas congadel, Mihkel Metsala flüügelhornil.

Album on salvestatud ja miksitud Peeter Salmela stuudios. Plaadi masterdas Siim Mäesalu.

Muusika ja arranžeeringud, mis rikastatud kaastegevate muusikute ideedega, on loonud Ivi Rausi.

“Üks-Teist” on valitud Raadio Tallinna märtsikuu plaadiks.

Plaadi esimene esitluskontsert on reedel, 12.02 kl 19 Philly Joe’s Jazziklubis.

Plaadi väljaandmist toetasid Kultuurkapital ja Hooandjad.

Autoritest

Ivi Rausi on laulja-muusik, kes tegutseb muusikamaastikul juba aastaid. Oma karjääri jooksul on ta välja andnud viis albumit, millest kaks on omaloomingulised: “KummaLiine Kleit” (2012) ja “2+2 on 2” (2015). Kolm viimast albumit “Aitäh, Valter Ojakäär!” (2018), “Aitäh, Kustas Kikerpuu!” (2018) ja „Aitäh, Uno Naissoo!“ (2019) on lauljatar pühendanud Eesti kullafondi kuuluvate heliloojate loomingu taasavastamisele.

Rohkem infot: www.ivirausi.com

Anneliis Kõiv on Audentese Rahvusvahelise Kooli juht, koolitaja ja inspireerija, kes kirjutamata olla ei saa. 2019. aastal ilmus tema sulest luulekogu “Maailma leidsin enesest”, kuhu kogutud valik viimaste aastate loomingust, ta on kirjutanud laulutekste ka teistele muusikutele.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.