VAATA, KES VALITI OSALEMA NAISLAULUKIRJUTAJATE LAAGRISSE

Anett Kulbin pärjati neljapäeval toimunud Eesti Muusikaauhinnad 2021 galal Aasta Naisartisti ja Aasta Popartisti tiitliga (foto: Kairi Killing)

Veebruaris toimub Eestis esmakordselt naistele suunatud laulukirjutajate laager. Koostöös rahvusvahelises muusikatööstuses tegutsevaid naisi ühendava võrgustiku shesaid.so Eesti haruga leiab laager aset 27. ja 28. veebruaril. Laagri eesmärgiks on toetada kodumaise muusikaturu mitmekülgset ja võrdõiguslikku arengut, edendada rahvusvahelist koostööd ning toetada ja tutvustada tänaste staaride kõrval ka tulevikutegijaid. Ürituse korraldajate positiivseks üllatuseks laekus laagrisse 63 taotlust. Kõige rohkem taotlusi laekus osalemiseks artistina ning kõige vähem produtsendina. See tulemus oli ootuspärane arvestades, et produtsente on meil üldiselt pigem vähe ning naisi neist veelgi vähem, kirjutab Music Estonia.

Laagris osalejateks valiti:

Artistid:
Anna Kaneelina
Ellip
Pološywa
Shira
Tuuli Rand

Toplinerid:
Anett Kulbin
Hanna Selgis
Kaisa Ling
Kristi Raias
Susanna Aleksandra Veldi

Produtsendid:
Anett Tamm
Anneliis Kits
Mariin Kallikorm
Maris Pihlap
Paula Hakkaja

Üle veebi osalevate mentoritena on laagrisse kaasatud viis tunnustatud naissoost välisprodutsenti, kes on teinud koostööd nii nimekate Rootsi popartistidega kui ka ülemaailmsete legendidega. USA-st osalevad laulukirjutaja ja produtsent Vanessa Silberman, kes on töötanud ka David Bowie produtsendi Tony Visconti stuudioinsenerina ning Eesti päritolu New Yorgis tegutsev Ms Madli, kes on muuhulgas Aneti albumi “Morning After” kaasprodutsent. Rootsi popitööstust esindavad Selen Özan, kes on produtseerinud hitte artistidele nagu Miriam Bryant ja Veronica Maggio ning R&B produtsent ja laulukirjutaja Mona Koshoi, kes on oma erialaseid oskusi lihvinud koostöös superprodutsentidega Carl Falk (Ariana Grande, Nicki Minaj) ja Sidney Swift (Beyoncé). Mentorina osaleb ka Mehhiko-Kanada päritolu Andrea Rocha, kes elab ja töötab Londonis, kus ta tegeleb laulukirjutamise ja produtseerimisega ning töötab ka stuudiomuusik-tšellistina. Ta on töötanud artistidega nagu Liam Payne, Calum Scott, Becky Hill ja Ella Eyre.

shesaid.so on 2014. sastal loodud rahvusvaheline muusikatööstuses tegutsevate naiste võrgustik peakontoritega Los Angeleses ja Londonis ning üle 15 haru erinevates riikides, sh Eestis.

Laagri toimumist toetavad Eesti Fonogrammitootjate Ühing ja Eesti Kultuurkapital.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.