MAAILMATASEMEL JAZZPIANIST HOLGER MARJAMAA ANNAB KONTSERDI PHILLY JOE’S TV VAHENDUSEL

Foto: Kaupo Kikkas

Neljapäeva, 14. jaanuari õhtul kell 20.00 esineb Philly Joe’s Jazziklubi aasta esimesel kontserdil muljetavaldava rahvusvahelise karjääriga pianist Holger Marjamaa. Kontsert toimub virtuaalselt Philly Joe’s TV veebiülekannete keskkonnas.

Uut aastat sissejuhataval kontserdil kõlab Holger Marjamaa soolokava. “Holger Marjamaa on fenomen, kelle sarnast pole Eestil varem olnud. Ta on suutnud viia Eesti maailma tähtsaimatele jazzfestivalidele peaesinejate nimekirja tippu andes Chris Botti ansambli ridades veel 2019. aastal kümneid kontserte kümnetele tuhandetele inimestele. Meil on siiras rõõm, et selle kõige juures on ta jäänud ägedaks Eesti patrioodiks, kes ei pea paljuks anda kontsert ka pisikeses õdusas Vabaduse Väljakul asuvas jazzibaaris,” ütleb Philly Joe’s Jazziklubi asutaja ja juht Reigo Ahven.

Kontserdi teeb eriliseks ka asjaolu, et vaatamata pandeemiast tingitud piirangutele, on kõigil võimalik seal kohal olla Philly Joe’s TV vahendusel. Kõrge kvaliteediga veebiülekannete poolest tuntud keskkond on ideaalne võimalus kodust lahkumata saada võimalikult autentne kontserdielamus. “Praegune aeg, kus kontserte ei toimu on raske nii muusikutele, kontserdipaikadele kui ka artistidele,” nendib Ahven. “Seega kustutame nii publiku kui ka artistide kontserdijanu kvaliteetsete veebiülekannetega.”

Philly Joe’s TV keskkonnas toimub iga kuu neli kõrgetasemelist jazzikontserti, mida on võimalik hiljem ka järele vaadata. Pilet veebikontserdile maksab 5 eurot, kuid neljapäevasele kontserdile on võimalik soetada ka toetajapilet hinnaga 25 eurot. Ülekandeid saab jälgida ning kavaga tutvuda aadressil: www.phillyjoes.tv. Varem on Philly Joe’s TV vahendusel kantud üle ka näiteks Rita Ray, Liisi Koiksoni, JT Conception’i, Ramuel Tafenau jpt tuntud Eesti muusikute kontserte.

Tallinnas sündinud ja muusikute peres kasvanud 28-aastase Holger Marjamaa talent avaldus juba varajases lapsepõlves, kui temas tärkas huvi ja oskus jäljendada, laulda ning järgi mängida nii tuntud klassikalise muusika palu kui ka jazzistandardeid.

Tänaseks on Marjamaa lava jaganud teiste hulgas ka näiteks Chris Botti, Lee Ritenouri, Dennis Chambersi, Lizz Wrighti, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja paljude teistega.

Holger Marjamaa on üles astunud nii Ameerika, Euroopa kui Aasia lavadel, muuhulgas ka Lincoln Center’is (Dizzy’s Club), Mezzrow Jazz Club’is, Smalls Jazz Club’is, Blue Note Tokyos, Blue Note New Yorkis, Blue Note Beijingis ja Blue Note Shanghais.

Mõned aastad tagasi viis karjäär Holgeri New Yorki, kus ta asus õppima maineka Manhattan School of Music konservatooriumi magistrantuuris. Sealt kogutud teadmised, tutvused ja kogemused on Holgerist tänaseks teinud nõutud lavapartneri nii Euroopas kui ka kaugemal.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.