📊 MUUSIKAPLANEEDI TOP 10 | VEIDI LÕPPEVA AASTA STATISTIKAT JA LOOMULIKULT VÄRSKE TABEL 🎉

Ilusa numbriga, kuid paljudele meist raske 2020. aasta hakkab lõpusirgele jõudma ja nagu ütles lauljatar Synne Valtri intervjuus DELFI Naistekale – “Ehk saabub aeg taastuda pikast ja teadmatust täis aastast.”

Kuna juba reedel vahetub aastanumber, siis teeme enne selle aasta viimase MuusikaPlaneedi TOP 10-ga tutvumist veidi tagasivaatavat statistikat ka. 2020. a. avaldasime kokku 46 tabelit ning esikohale jõudis 19 erinevat laulu: Anne Veski “Imeväärne aeg” (tipus 7 korda); Synne Valtri Band “Teemant” (2x); Zeva & Artjom Savitski feat. Anne Veski “Позади Крутой Поворот” (1x); Karl-Erik Taukar “Kuule” (1x); N.O.O.B “Kaugetel teedel” (1x); Sorus “Läbi hundi silmade” (11x);  Cäthy Meriküla feat. MAAKUU “Ei anna alla” (1x); Ott Lepland “Lootuses” (1x); Anne Veski “Nüüd” (3x); villemdrillem x Elina Born “niiea” (1x); Jaanus Saks x Johanna Randmann “Sinuga koos” (1x); Bourbon Sugar “Remember” (1x); 5MIINUST x Hendrik Sal-Saller “loodus ja hobused” (2x); Grete Paia & Pluuto “Johnny Bravo” (1x); Liis Lemsalu “Halb või hea” (1x); MERI “Get Going” (3x); Merit Männiste “Õhulossimees” (1x); Kerli T. & Ragnar “Paremat ei olla saa” (6x) ja … tänasel tabelil on uus liider! 

Nagu statistikast näha, oli pingereas aasta edukaim lugu rokkbändi Sorus singel “Läbi hundi silmade”, mis veetis tipus lausa 11 nädalat. Aasta edukaim artist oli aga Anne Veski, kelle neli erinevat laulu hääletati liidrikohale kokku kaheteistkümnel korral. 

Ja kui Annest juba juttu tuli, siis tema on ka värske edetabeli esikoha omanik! Muide, nii nagu lauljatar oli 2020. a. esimese MP TOP 10 liider (looga “Imeväärne aeg”), paneb popdiiva meie tabeliaastale ka punkti, hoogsa looga “Kui mind armastad…”.

Singel “Kui mind armastad…” figureerib edetabelis viiendat korda. Oma avanädalal prantsatas see 3. astmele ning seejärel varitses kolm korda järjest hõbemedalil, jõudes aasta lõpuks ka tippu. “Iga lugu vist ootab oma aega, et sündida ja eetriküpseks saada,” kommenteeris Anne Veski singli ilmudes MuusikaPlaneedile. “Kunagi ammu pakuti mulle Vladimir Kuklini poolt see meloodia, aga siis jäi lugu eesti keeles tegemata. Alles nüüd leidis Ain Tammesson võtme selle loo lahendamiseks ja arranžeerimiseks, mis ka kohe tekitas minus soovi see meie enda vana lugu eesti keeles ära teha. Loo jaoks kirjutas sõnad kolm inimest. Üllatus-üllatus, kõige rohkem meeldis Annika Vinteri poolt üllitatud tekst, kes tegelikult on meile ennegi oma luuletusi näidanud ja kes on ka mulle kirjutanud fänniraamatu “Peatatud hetked Anne Veskiga”. Kohe tekkis videoidee meie sõbrannal Renda Randojal, kes on ennegi aidanud meil lugudele videoridu teha. Nii et lugu on mitmete inimeste ühine looming.”

Kuna Anne on nüüd #1, siis tähendab see seda, et kuus nädalat järjest tabelit vedanud Kerli T. ja Ragnari “Paremat ei olla saa” paikneb seekord hõbemedalil. Tegu on siis eestikeelse versiooniga maailmakuulsast hitist “The Best”, millele kirjutas emakeelsed sõnad Aapo Ilves.

Tubli hüppe ülespoole – viiendalt kolmandaks – tegi aga Ott Leplandi ja Púr Múdd’i ühine singel “Vaikida võib”, mis on inspireeritud muusikute enda eludest. Púr Múddi liikme Joonatan Siimani sõnul oli duo jaoks heaks väljakutseks kirjutada koos Otiga loole eestikeelset teksti ja samal ajal luua produktsioon, mis on siiski väga nendelik. Ott on kommenteerinud, et vaatamata sellele, et ühise singli puhul on tegemist pigem melanhoolsemas toonis tantsumuusikaga, siis loo salvestamis- ja valmimisprotsess oli humoorikas ja lõbus.

2020. a. viimasest pingereast pääsevad veel edasi ka ansamblid Sorus ja Bourbon Sugar.

Suur-suur aitäh kõigile, kes lõppeval aastal MuusikaPlaneedi edetabeleid kokku aitasid panna ning palju õnne kõikidele võitjatele! Täpselt samamoodi nagu seni, läheme edasi ka 2021. aastal.

Ühtlasi tuletame meelde, et lisaks MP TOP 10 hääletusele on siin lehel praegu avatud ka suur aastalõpuküsitlus, nii et kui Sa pole sellest osa võtnud, siis veel on aega aidata valida meie kodumaise muusikataeva tänavuse aasta parimaid!


MuusikaPlaneedi TOP 10 #282 (28. detsember):

1 (2) [5] Anne Veski “Kui mind armastad…” (22.55%)
2 (1) [7] Kerli T. & Ragnar “Paremat ei olla saa” (19.57%)
3 (5) [2] Ott Lepland x Púr Múdd “Vaikida võib” (16.30%)
4 (3) [6] Sorus “Ma ei tea millal ma suren” (11.96%)
5 (4) [2] Bourbon Sugar “Make a Wish” (8.97%)

6 UUS [1] Planeet feat. nublu “UFO DISKO 300” (5.98%)
7 UUS [1] Jalmar Vabarna ja Marianne Leibur “Õhtu ilu” (5.71%)
8 UUS [1] Silver Sepp ja Kristiina Ehin “Kojujõudmine” (4.08%)
9 UUS [1] Merit ja Märten Männiste “Nüüd jõuluaeg on käes” (3.26%)
10 UUS [1] Renate “Õnne soovime” (1.63%)

Hääli: 368 (aitäh!)

Reeglite kohaselt pääsevad edasi vaid esiviisikusse hääletatud laulud. Neid asuvad nüüd ründama viis uustulnukat:

Andrei Zevakin & Pluuto “Wingman”
Jaagup Tuisk, Uku Suviste & Koit Toome “Viimane talv”
 REGINA “Maa on valge”
Sada ja seened “Oo kui hea”
Tanja “Best Night Ever”

Värske gallup ootab hääli lehe paremas servas (mobiiliversiooni puhul lehe allosas) ja läheb lukku pühapäeval, 3. jaanuaril 2021 kell 23.59. Tuld! 🔥

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.