TUULI RAND AVALDAS ENDA MEELEOLUKA EESTI LAULU SINGLI “ÜKS ÖÖ”

Laulja Tuuli Rand andis teisipäeval, 8. detsembril välja enda Eesti Laulu soolosingli “Üks öö”, mis valmis koostöös produtsent Gevin Niglase ja sõnade kaasautori Kristel Aaslaiuga, loole valmis video Sander Allikmäega.

Tuuli Rand on enamikele tuttav koosseisust ÖED, kuid sel korral otsustas ta Eesti Laulul osaleda sooloartistina. “Kristeliga ehk ansambliga ÖED oleme juba korra konkursil osalenud ning mulle tundus põnev väljakutse teha midagi täiesti iseseisvalt, sõltumata kellestki teisest. Tahtsin ise luua ja enda nägemust sooloartistina edasi anda,” kommenteerib Tuuli.

Tuuli on varem sooloprojektina katsetanud ingliskeelset muusikat ning andnud loomingut välja artistinime Windy Beach alt. Nüüd on artist aga jõudnud soovini luua muusikat just eesti keeles. “Kuidagi teine tunne on kirjutada ja esitada muusikat emakeeles, see tekitab väga erilise ja sooja tunde,” lisab loo esitaja ning autor.

Eesti Laulul osalev lugu “Üks öö” on muretu ja rõõmsameelne, just nagu Tuuli ise. “See lugu on meenutus meile kõigile, et elaksime hetkes ja naudiksime iga sekundit maksimaalselt. Lihtne elutõde, mida peame endale tihti meenutama,” täpsustab Tuuli. Elujaatav lugu valmis tegelikult juba sel suvel koostöös produtsendi Gevin Niglasega, kellega koostöö oli sujuv, mõnus ja loomulik. Meloodia valmides võttis Tuuli kampa Kristel Aaslaiu, et koos kirjutada sõnad esimesele eestikeelsele soolosinglile. Lõpptulemusena valmis funkilik poplugu, mis tundus ideaalselt sobituvat Eesti Laulu konkursile.

Loole valmis ka elurõõmust pakatav video, mis tehti koostöös Sander Allikmäega, kellelt tuli video lõplik idee. Teiste seas oli oluline roll Mart Varesel, Kaia Triisal, Maarja Siimul, Liina Nottal, Marleen Jõelal, Camilla Dzavahir Orloval, Liis-Marii Vendtul ja Pille-Riin Karrol. “Olen oma loomult usaldav inimene. Mulle meeldib kui oma ala spetsialistid saavad teha enda tööd hästi ning luua – iga inimene annab oma panuse ja selle tulemusel tekib ühisloome. Olen selle videoga väga rahul ja mul oli tõesti super tiim,” rõõmustab Tuuli video üle.

Filmimine läks ladusalt, kuid loomulikult tuli ette ka ootamatusi. Praeguse krõbeda külmaga tavariietuses õues olek oli parajaks väljakutseks ning igal pikemal pausi hetkel pidi autosse sooja jooksma. “Tüdrukutega kinnitasime üksteisele, et oleme Palmisaarel, et külmast võitu saada,” naerab Tuuli. Selfie vaates video lahendus võib tunduda lihtne aga tõi parasjagu komplikatsioone. Näiteks pidid Tuuli ja Mart (operaator) batuudil samas tempos hüppama ja liumäest alla libisedes selgus, et ühe dressipüksid libisevad kiiremini kui teise teksad.

Konkurentidest elab Tuuli enim kaasa enda “öele” Kristel Aaslaiule, kes osaleb võistlusel koosseisuga Gram-Of-Fun ning Rahelile. “Ideaalis näen loomulikult end Saku Suurhalli laval ja finaalis, aga eks me näe. Laulda suurel laval sellisele massile tundub eriti võimas ja eriline kogemus,” unistab Tuuli.


Lugu Spotifys

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.