📊 MUUSIKAPLANEEDI TOP 10 | AUU, KUS ON UUED JÕULULAULUD?

Jõulukuu koputab juba uksele ning praegusel pimedal ajal tuleks väljas liikudes lisaks maskile kanda ka helkurit. MuusikaPlaneedi TOP 10-sse ühtegi uut jõululaulu veel jõudnud ei ole, aga loodame et detsembris meie artistid neid avaldavad ja sellised üleilmsed jõuluhitid nagu “Oh kuusepuu” ja “Püha öö” saavad lisa.

Eelmisel nädalal tegime intervjuu Kerli Tirka ja Ragnar Huoponeniga, kelle esitatud “Paremat ei olla saa” asub MuusikaPlaneedi värskes edetabelis juba neljandat korda liidripositsioonil. Muu seas märkis Ragnar intekas, et laul, mille originaaliks on Bonnie Tyleri hitt “The Best” (loo esitajana teatakse ka Tina Turnerit), sai salvestamiseks valitud seetõttu, et sellega said nad Kerliga ainsana kokkuleppele. “Teistel ei sobinud küll helistik, žanr jms. “The Best” sobis meile mõlemale. Paras katsumus ta oli, aga jäime lõpptulemusega rahule!” 

Anne Veski sel kuul ilmavalgust näinud šedööver pealkirjaga “Kui mind armastad…” on meie pingereas teinud nädalaga läbi väikese tõusu, kerkides kolmandalt kohalt teiseks. “Kunagi ammu pakuti mulle Vladimir Kuklini poolt see meloodia, aga siis jäi lugu eesti keeles tegemata. Alles nüüd leidis Ain Tammesson võtme selle loo lahendamiseks ja arranžeerimiseks, mis ka kohe tekitas minus soovi see meie enda vana lugu eesti keeles ära teha,” kommenteeris Anne MuusikaPlaneedile singli ilmudes. “Loo jaoks kirjutas sõnad kolm inimest. Üllatus-üllatus, kõige rohkem meeldis Annika Vinteri poolt üllitatud tekst, kes tegelikult on meile ennegi oma luuletusi näidanud ja kes on ka mulle kirjutanud fänniraamatu “Peatatud hetked Anne Veskiga”. Muide, laulu videos kasutatud pildid on spetsiaalselt valitud varalahkunud fotograafi Kristjan Lepa mälestuseks. 

Poodiumikohale mahub veel ka eelmise nädala hõbemedali omanik, raskeroki bändi Sorus repertuaari kuuluv “Ma ei tea millal ma suren”, mis räägib sellest, et meil kõigil on vahel tunne, et me oleme üksi terve maailma vastu ja pole kedagi, kelle poole pöörduda. Loodetavasti tunned sina, hea lugeja, end jõulukuu eel hästi, aga kui on raskemad ajad, siis nagu ütleb Sorus – sa pole ainuke, sinusuguseid inimesi leidub veel ja kõik võib veel muutuda (väga suure tõenäosusega muutubki 😉).


MuusikaPlaneedi TOP 10 #279 (30. november):

1 (1) [4] Kerli T. & Ragnar “Paremat ei olla saa” (20.86%)
2 (3) [2] Anne Veski “Kui mind armastad…” (17.01%)
3 (2) [3] Sorus “Ma ei tea millal ma suren” (14.06%)
4 (4) [22] Anne Veski “Nüüd” (11.34%)
5 (5) [3] nublu x Mikael Gabriel “Universum” (10.20%)

6 UUS [1] villemdrillem & gameboy tetris “soolane värska” (9.07%)
7 UUS [1] Terminaator “Põhjani” (6.58%)
8 UUS [1] Toomas Uibo “Ei mullast” (5.90%)
9 UUS [1] STEFAN “Let Me Know” (3.85%)
10 UUS [1] Planeet & Mait Malmsten “Kaaluta olek” (1.13%)

Hääli: 441 (aitäh!)

Reeglite kohaselt pääsevad edasi vaid esiviisikusse hääletatud laulud. Neid asuvad nüüd ründama viis uustulnukat:

Allan Kasuk “Roni”
Artjom Savitski “Ära torgi” (“Minu, sinu, meie” tunnuslugu)
Genka x Kohver x Taukar “Serotoniin”
KiROT “Aken all”
Sulliwan Unplugged “Mööduja”

Värske gallup ootab hääli lehe paremas servas (mobiiliversiooni puhul lehe allosas) ja läheb lukku pühapäeval, 6. detsembril kell 23.59. Tuld! 🔥

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.