LAUPÄEVAL ALGAV JÕULUJAZZ 25 TOOB LAVALE EESTI JA EUROOPA JAZZARTISTID

Käbid & Kännud: Leiburid, Remmelid, Tafenaud (foto: Rene Jakobson)

Laupäeval, 28. novembril toimuvad 25. sünnipäeva tähistava festivali Jõulujazz 2020 esimesed kontserdid. Festivalil on fookuses inimhääl ning meeles peetakse möödunud aegade suurkujusid eesotsas Johann Sebastian Bachi, Frédéric Chopini ja Nancy Wilsoniga. Jõulujazz teeb hingele head kontsertidega Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Viljandis.

Jõulujazz toob 28. novembrist 14. detsembrini kuulajateni 15 eriilmelist kontserti. Festivali esimene nädalavahetus teeb särtsaka sissejuhatuse pühadeaega. Laupäeval esinevad Kumu auditooriumis gypsy-jazzi viljelev kvartett Titoks ja Mélodie Gimard’i temperamentne flamenko-ansambel Hispaaniast. Pühapäeval saavad kuulajad nautida erinevate generatsioonide erilist energiat kontserdil “Käbid & Kännud: Leiburid, Remmelid, Tafenaud”, kus isad ja lapsed esitavad koos klassikat, jazzi, folki, tangot ja musette´i. 

“See, et praegusel keerulisel ajal saame pühade-eelsesse aega tuua häid emotsioone eriliste kontsertidega, on imetlusväärne. Muusika teeb hingele head ning püüdleb pimedusest valguse poole. Ootame juubelifestivali kontserte väga ning palume kuulajatel hoida ennast ja kaasinimesi pidades kinni Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti poolt kehtestatud reeglitest,” kommenteerib festivali kunstiline juht ja direktor Anne Erm meenutades, et praegusel ajal on üksteise hoidmine eriti oluline.

Detsembrikuu keskpaigani esinevad Jõulujazzil Eesti säravad jazzitähed ja rahvusvahelised artistid. Mélodie Gimard’i flamenko-ansambel esineb projektiga “Numen”, kus osaleb külalisena trompetivirtuoos Jason Hunter. Auhinnatud saksa-prantsuse-inglise trio Daniel Erdmann’s Velvet Revolution koos Eesti silmapaistva jazzkitarristi Jaak Sooäärega kutsub kuulajad põnevale helirännakule ning pianist ja helilooja Marcin Masecki esitab Frédéric Chopini Nokturne jazziliku vabadusega. 

Jõulujazzilt tuule tiibadesse saanud vokaalansambel Estonian Voices tähistab oma kümnendat sünnipäeva kontserdiga “Estonian Voices 10 & Sõbrad”. Koosseisu kuuluv hinnatud vokalist ja laulukirjutaja Kadri Voorand lisab: “10 aastat tagasi Jõulujazzil andsime oma esimese täispika suurema kontserdi. Oli palju ootusärevust ning ergastavat lavanärvi. Tänane juubelikontsert sarnaneb toonasega suurel määral paljuski seetõttu, et mitmed lood tulevad ettekandele esmakordselt. Uute lugude kõrval saavad kõlama ka vanad hitid ning parimad palad koostöödest sõpradega.” Nii on lavale on palutud ka vokaalgrupi endised liikmed ning ansambel Curly Strings.

Mitmed artistid teevad oma kontsertidega kummarduse möödunud aegade legendaarsetele muusikutele. Helilooja ja bassisti Peedu Kassi kammeransambel koos solistide Marianne Leiburi ja Lauri Saatpaluga pakub oma nägemuse Bachi jõuluaegsest suureteosest “Magnificat” ja helilooja haaravatest instrumentaalpaladest põimitud kavaga. Mitmekülgne lauljatar Susanna Aleksandra toob Kumu lavale kuldsete kuuekümnendate õhustiku, interpreteerides Ameerika jazzitähe Nancy Wilsoni laule. Ansambel Titoks viib meid 1940-50. aastate Pariisi, kus jazzilavadel tegid ilma mustlaskitarrist Django Reinhard ja viiuldaja Stéphane Grappelli.  

Noorema generatsiooni talentidest esinevad lisaks Titoksile ja Susanna Aleksandrale Marianne Leibur Trio ja laulja-laulukirjutaja ning konkursi Noortebänd 2019 võitja Kelly Vask, kes teeb ühtlasi Jõulujazzi debüüdi. Kitarrist ja helilooja Andre Maaker koos keelpillikvartetiga Prezioso kostitab muusikasõpru uue kauni kavaga “Old Church”. 

Jõulujazz 2020 järgib sündmuse läbiviimisel riiklikult kehtestatud nõudmisi ürituste korraldamiseks ning koostöös Terviseametiga on läbimõeldud lisameetmed, et publikul, muusikutel ja korraldajatel oleks võimalikult turvaline sündmusel osaleda. Turvalise festivalikogemuse pakkumiseks on välja töötatud ka “Turvalise festivali juhendi”, mis on leitav Jazzkaare kodulehelt.

25. korda toimuv festival Jõulujazz teeb hingele head 28. novembrist 14. detsembrini. Tutvu festivali kava ja artistidega kodulehel. Pileteid Jõulujazzile saab osta Piletilevi müügipunktidest ja kodulehelt www.piletilevi.ee.

Jõulujazz 2020 põhiprogramm: 
Andre Maaker & Prezioso; Daniel Erdmann’s Velvet Revolution (Saksamaa-Prantsusmaa-Inglismaa) feat. Jaak Sooäär; Estonian Voices & Sõbrad; Kelly Vask; Peedu Kass kammeransambel feat. Lauri Saatpalu & Marianne Leibur; Marcin Masecki (Poola); Mel Gimard Ansambel (Hispaania); Käbid & Kännud: feat. Raivo ja Ramuel Tafenau, Taavo ja Joel Remmel & Arvo ja Marianne Leibur; Susanna Aleksandra; Titoks ning mitmed teised!

Festivali peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Aastatoetajad on BMW, Tallink ja Aktaprint. Jõulujazzi toetavad Tallinna linn, Kultuurkapital Kultuuriministeerium, Tartu linn, Pärnu linn, Hispaania Suursaatkond, Rootsi Suursaatkond, Poola Vabariigi Suursaatkond, Adam Mickiewicz Instituut, Noblessneri sadamalinnak, Merko ja Reval Café.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.