ELMARI TOP 10 | NÄDALA SUURIM TÕUSJA ON ELERYN TIIT, KULDMEDAL KUULUB DUOLE ÖED

Kui täpselt aasta tagasi valitses raadio Elmar koostatud Eesti lugude edetabelit Ott Leplandi esitatud “Kõik mis hea”, siis värske pingerea esikohalt leiame muusikalise koosluse Öed, singliga “Ja ma luban sulle”.

Öed, kes tulid esimest korda avalikkuse ette 1. märtsil 2018, mil ilmavalgust nägi nende debüütsingel “Ära käpi mind”, asub Eesti lugude edetabeli esikohal lauluga “Ja ma luban sulle” teist nädalat järjest. Töö loo kallal algas juba aasta algul, kuid lõpliku kuju saavutas see sügise hakul. Duo moodustavad julged ja särtsakad Saare naised Kristel Aaslaid ja Tuuli Rand, kes mõlemad hakkavad võistlema Eesti Laul 2021 poolfinaalis.

Hõbemedalilt leiame seekord Jaagup Tuisu hiti “Bachata”, mis on edetabelimaastikku raputanud viis nädalat ja tõusnud nüüd oma kõrgeimale positsioonile. Tuisk kommenteeris singli ilmudes, et tema jaoks oli ladina rütmides loole sõnade kirjutamine paras väljakutse ning selleks oli vaja teha uurimistööd. “Üks suur väljakutse eesti keeles kirjutades on leida õige kõnepruuk, et lüürika ei kõlaks klišeelikult ja tunduks huvitav,” märkis ta.

Nädala suurim tõusja on Eleryn Tiit, looga “Ma enam sind ei tea”, mis hüppas oma teisel tabelinädalal kuuendalt platsilt kolmandaks. Lauljanna sõnul on tegu järjega tema eelmisele loole “Vaikin”. “See on mõnus järg vaikimisele, inimesed hakkasid nüüd rääkima. Asjad hakkavad teinekord liikuma, kui asutakse rääkima. Need ei pruugi laheneda küll kõige positiivsemas mõttes, kuid vähemasti hakati suhtlema,” kommenteeris Eleryn kuu alguses raadiole Elmar antud intervjuus.

Ainsa uue tulijana suutis end esikümnesse upitada rokkansambel Köömes, looga “Vari”, mille sõnade autor on poeet Hando Runnel ja mis maandus oma avanädalal 9. kohale.


Raadio Elmar Eesti lugude edetabel (21. november):

1 (1) [4] Öed “Ja ma luban sulle”
2 (3) [5] Jaagup Tuisk “Bachata”
3 (6) [2] Eleryn Tiit “Ma enam sind ei tea”
4 (2) [11] Liis Lemsalu “Halb või hea”
5 (7) [3] pitsa (reket, Estoni Kohver, boipepperoni) “Tahmanägu”
6 (5) [12] Miljardid “Savi” [Tabeli veteran]
7 (9) [2] Sadamasild “Lähen”
8 (4) [9] Grete Paia x Pluuto “Johnny Bravo”
9 UUS [1] Köömes “Vari”
10 (10) [3] Uku Suviste “Torman tulle”

Edetabelist väljas: 1) Maian “Papi” (6 nädalat tabelis, kõrgeim positsioon: #2) 

Võimalikud uued tulijad järgmiseks tabeliks: 1) Terminaator “Põhjani”; 2) Metsakutsu feat. Genka “Hammustatud sõõrik”

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.