ANETT AVALDAS DEBÜÜTALBUMI “MORNING AFTER”, MILLELE ON JUBA KIIDUSÕNU JAGANUD MITMED KULTUURIINIMESED

Foto: Getter Kuusmaa

Laulja-laulukirjutaja Anett avaldas täna digitaalselt enda esimese täispika albumi “Morning After”, millel teevad kaasa Rita Ray ja Yasmyn. Detsembris ilmub album ka vinüülil, millelt leiab boonuslugudena seni avaldatud “Get By” ning Eesti Laul 2020 konkursil superfinaali jõudnud “Write About Me”. Vinüüli saab juba ette tellida 311.ee muusikapoest.

“Morning After” on mikstuur Aneti ausatest ja isiklikest sõnumitest, viskimesiselt mahedast vokaalist ja modernse R&B helimaailmast. Albumit kirjutades mängis olulist rolli naiste osakaal protsessis – oli teadlik otsus kaasata senisest rohkem naissoost kaaskirjutajaid ja muusikaprodutsente. Nii on Aneti kirjutatud muusikale produtsendina toeks olnud suures osas just New Yorgis tegutsev eestlanna Ms Madli, lisaks Lewis Dransfield (UK) ning Jonas Kaarnamets ja Alexander Sannik.

“Minu jaoks sai albumi alguspunktiks New Yorgis alustatud koostöö helilooja ja produtsendi Ms Madliga, kellega meil nii isiksuste kui muusikutena hea klapp oli. Madli näitas mulle seda inspireerivat linna läbi muusika ja tunnen, et nii suur ja oluline osa sellest vaibist jõudis ka albumile, nelja loo näol. Osaliselt valmis album ka minu kodukohas Võsul. Selle pisikese ja armsaks saanud koha energia on midagi, mis mõjus rahustavalt ja värskendavalt kogu loomise perioodi jooksul,” avas Anett albumi tausta.

“Morning After” mõtestab ja peegeldab enese defineerimise protsessi ja on viinud Aneti loomingu stiililiselt sammu võrra järgmisesse suunda – modernse R&B poole: “Mul, nagu ilmselt paljudel teistelgi, on tihti raske ennast ja enda kujunemisteekonda defineerida. Kuid selle albumi valmimisega tunnen, et olen suutnud seda praeguses hetkes teha paremini kui kunagi varem. Minu jaoks on oluline, et saan välja öelda enda jaoks olulised – olgugi kui isiklikud või emotsionaalsed – sõnumid, ja jagada nendest sündinud lugusid kõige turvalisemas kohas, milleks on muusika. Kogu protsessi tulemuseks on albumitäis R&B ja souli mõjutustega muusikat, milles on haavatavust ja julgust, kõhklusi ja enesekindlust, kurbust ja rõõmu, minevikku ja tulevikku, ning, mis kõige olulisem – värskust ja enese leidmist,” kirjeldas Anett oma muusika olemust ja sõnumeid.

Aneti albumile on juba jõudnud oma mõtteid jagada mitmed muusika- ja kultuuriinimesed:

Anne Erm (Jazzkaar): “Aneti hääl eristub teistest Eesti lauljatest sooja souliliku tämbri poolest. Ta muusika on positiivne ja paitav, nagu mahe suvine tuul. Album on väga professionaalne, nüansirikas ja nauditav ning mis kõige tähtsam – südamega loodud ja siiralt esitatud muusikal on ühine nimetaja, ja selleks on armastuse värvid”

Mihkel Raud: “Kui veel paari aasta eest oli lihtne aru saada, kas muusika on loodud Eestis või mõnes pikema poptraditsiooniga riigis, siis viimasel ajal on see võimatuks muutunud. Paljuski on siin “süüdi” Anett, kes seisab autentselt kõlava Eesti popjazzi liikumise eesotsas. “Morning After” on parim kuulamine ka eelmisel õhtul ning kui rahulikult järele mõelda, siis ongi “Morning After” see sündmus, millele morning after järgneb”

Andres Kõpper ehk NOËP: “Väga küpse kõlaga album. Eestis pole palju selliseid artiste, kes modernse souli žanri oma vokaaliga ilusti välja kannaksid, aga Anett seda kindlasti teeb. Produktsioon on maitsekalt lihtne aga samas detailirohke. Kui tekib hetk, et kellegagi veini juua ja kaminat vaadata, siis see album sobiks vinüülimängijasse keerlema nagu valatult”

Liis Lemsalu: “See album on suurepäraselt mesine ja just piisavalt kompaktne, ühendamaks samaaegselt nii poppi kui ka souli. Aneti häält võikski kuulama jääda! Ehk kokkuvõttes on see plaat ideaalne kooslus kõigest kolmest elemendist- heast viisist, produktsioonist ja vokaalist”

Liisi Koikson: “Aneti vokaali sound naelutab enda külge esimesest loost alates. Soe ja mahe, sensuaalne. Maitsekalt valitud fraasid, positiivne 90date maigulise eesti R&B tõusev täht. Suutis tõmmata mind sombusel päeval tegudele ja naeratuse näole”

Albumi “Morning After” esitlus toimub Aneti karjääri seni suurima kontserdina 29. detsembril Alexela Kontserdimajas, koos erikülalistega. Piiratud koguses kontserdipiletid on müügil Piletilevis

“Morning After” Spotifys:

Autogrammiga vinüüli saab ette tellida veebipoest 311.ee

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.