PIILU KAADRI TAHA! VAATA, MIS TOIMUS NOËPI & CHINCHILLA ÜHISE MUUSIKAVIDEO “ON MY WAY” VÕTTEPÄEVAL

Kuvatõmmis: Gertrud Kiisa ja Andres Kõpper ehk NOËP muusikavideo “On My Way” võtteplatsil

Oktoobris ilmus plaadifirma Warner Music Baltics alt meie multitalendi NOËPi uus singel “On My Way”, milles teeb kaasa ka Suurbritannia laulja- ja laulukirjutaja CHINCHILLA. Muusikute ühine lugu on põnev kooslus house– ja popmuusikast ning nüüd saab YouTube’ist vaadata, kuidas valmis laulule vändatud muusikavideo.

Värske muusikapala räägib kiusatustele järele andmisest. Seda aga hoopis teisest küljest, vihjates, et ahvatlused ei pruugi alati halvad olla. “Ühiskonna normide ja tabude tõttu, võime sageli enda elus mitmeid hämmastavaid hetki ja meeldejäävaid kogemusi ohverdada. Selline piiratus ei pruugi meile aga õnne ja heaolu tuua,” selgitab Andres Kõpper ehk NOËP.

“Võtteplatsil oli tunne nagu filmiksime Tomb Raiderit, kes on Star Warsi universumisse ära eksinud,” meenutab NOËP, kes on ka video režissöör. “Sellisest kombost väntaks hea meelega ühe täispika filmi. Olen kõikidele asjaosalistele ülimalt tänulik, sest sellised asjad saavad sündida ainult tiimitöö tulemusena. Näitleja valikuga jäin samuti äärmiselt rahule. Muusikavideos ainsa osalisena üles astunud Gertrud on Eesti filmimaastikul täiesti uus nägu ja kuigi tegu pole otseselt näitleja vaid modelliga, siis usun, et kui tal ambitsiooni peaks olema, siis potentsiaali sel alla tegutsemiseks on tal kindlasti. Uskumatu on tagantjärele mõeldes see, et 95% eriefektidest tegime kahekesi koos Karl Hans Õunpuuga (kellega tehti ka “Young Boy” muusikavideo) ära nelja ööpäevaga. Just nimelt ööpäevadega, sest pea iga päev läks meil pikalt öösse ja viimane lausa hommikuni. Ajanappuse tõttu oli postproduktsioonile lisaks ka video idee genereerimise periood erakordselt stressirohke. Tänan Oskar Lehemaad, kes soovitas mul alustada millestki väga lihtsast. Videost, mis esialgsel ideetasandil oli mõeldud lüürikavideona, kujunes lõpuks välja täitsa muusikavideo mõõtu video. Selle üle on mul hea meel.”

“Meenutades kui nad selle ideega minu juurde tulid, mõtlesin peas vaikselt muiates, et see saab põnev olema. Olles varem tegelenud pigem modellimaailmas, oli muusikavideo minu jaoks päris suur väljakutse, sest näitlemiskogemust mul napib,” lisab muusikavideos lummavat peategelase rolli etendanud Gertrud Kiisa. “Väljakutsed võtan aga alati kahe käega vastu. See oli midagi uut ja väga lahedat! Usun, et peale pikka päeva saime suurepäraselt hakkama. Nüüd järele mõeldes, teeksin midagi sellist kindlasti uuesti. Ja kes teab – ehk ütleksin ka filmis mõnele rollile “jah”.”

Vaata videot muusikavideo filmimisest, autoriks Ako Lehemets:


Singli “On My Way” muusikavideo:

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.