EESTI LAUL 2021 ÜKS SAATEJUHTIDEST ON TÕNIS NIINEMETS, KONKURSI POOLFINAALID TOIMUVAD TELEMAJAS, FINAAL SAKU SUURHALLIS

Tõnis Niinemets (kuvatõmmis ETV “Ringvaatest”)

Esmaspäevases ETV “Ringvaates” oli külas konkursi Eesti Laul 2021 üks saatejuhtidest Tõnis Niinemets (33). Nagu selgus, toimuvad Eesti Laul 2021 poolfinaalid telemajas, suurejooneline finaal aga taas Saku Suurhallis.

Kui Eesti Laul 2020 võistlust juhtisid Tõnis Niinemets ja Karl-Erik Taukar, siis seekord jääb Taukar konkursi juhtimisest eemale. “See oli kahtlemata väga mõnus ja viljakas koostöö, aga elu teeb omad korrektuurid,” rääkis Tõnis Niinemets “Ringvaatele”. “Ma lõpuni ei saa Karl-Eriku eest rääkida, aga sel aastal olen [saatejuhtidest] mina teada, aga kes on mu kõrval, seda veel hetkel välja öelda ei saa.”

Niinemets kinnitas, et tema ja Taukar saavad jätkuvalt omavahel hästi läbi. “Sel aastal on niimoodi, et meie tegemised ja tööd kattusid ja ta pidi tegema valiku, et teha oma muid asju,” märkis Niinemets.

Olgu mainitud, et Taukar kommenteeris täna ajakirjale Kroonika, et tal on samal ajal tulemas suur muusikaline teleprojekt, millest ta veel rääkida ei tohi.

Eesti Laul 2021 poolfinaalid toimuvad telemajas. “Me proovime, kas see vana ja kergelt amortiseerunud telemaja peab sellele inimmassile vastu. Kuna aeg on selline nagu ta on, siis ei saa me kindlalt välja hõigata, et saame publiku saali lasta. Seetõttu on meil kindlasti endal lihtsam seda kõike teha,” ütles Niinemets “Ringvaatele”.  

Finaal toimub taas Saku Suurhallis. Kas finaalkontserdile ka publikut lubatakse, sõltub juba hetkeolukorrast märtsis.

Eelmisel laupäeval lõppes küll Eesti Laulu konkursile soodushinnaga lugude esitamise võimalus, kuid konkurss kestab 6. novembrini kl 12.00. Nüüd on eestikeelse laulu osalustasu 50 eurot ja võõr- või mitmekeelse laulu osalustasu 150 eurot. Üks esitaja või kollektiiv võib konkursile esitada kuni viis laulu. Viie laulu piirang kehtib ka autoritele.

Praeguseks on Tõnis Niinemetsa sõnul konkursile esitatud ligi sada lugu ja Eesti Laul igal juhul toimub. “Need lood valdavalt saabuvad ikkagi viimasel nädalal, seega mina kutsun kõiki, kes on võimelised lugusid kirjutama, ikkagi neid saatma.”

Eesti Laul 2021 poolfinaalid toimuvad 18. ja 20. veebruaril, finaal 6. märtsil 2021. aastal.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.