TARTU KITARRIST JA USA LAULJA AVALDASID UUE LOO

Red Mouth ja Andres Roots 2018. aastal Pärnus (foto: Siim Neerut)

USA laulja Eric “Red Mouth” Gebhardt ja Tartu kitarrist Andres Roots tähistavad kümne aasta möödumist oma esimesest ühissinglist uue looga “Right Across the Hill”, mille kitarripartii on salvestatud Tartus ja vokaal Alabama kuulsas muusikalinnas Muscle Shoals’is.

“Lugu on kirjutatud 2017. aastal ja Red Mouth valis selle salvestamiseks välja juba möödunud talvel, aga siis kujunes 2020. aasta selliseks, nagu ta olnud on – nüüd oleme lõpuks omadega jälle järje peal ja üht-teist on veel plaanis,” ütles pala autor Andres Roots. “Kuivõrd kontserte me sel talvel vist kumbki väga anda ei saa, siis tundub stuudiotöö üsna mõistliku alternatiivina.”

Meeste esimene singel “Redecoration Day” ilmus 2010. aastal vahetult enne Red Mouthi esimest Euroopa-tuuri ning selle video tõusis jaanipäeva paiku ETV saates “Eesti Top 7” edetabeli tippu, püsides esikolmikus üle kolme kuu. Lugu ilmus ka Rootsi 2010. aasta debüütalbumil “Roundabout” ning 2016. aasta kogumik-LP-l “Roots Music”, mis jõudis R2 Eesti albumitabelis esikohale ning pälvis 2017. aastal Kuldse Plaadi auhinna.

“Right Across the Hilli” vokaali salvestasid Muscle Shoalsi Mystery Sound Studios Alexander Bowling ja Luke Wright, kitarri võttis Tartus üles Jaan Tamm ja miksis ja masterdas Valges Toas Asko-Romé Altsoo. Kaanekujunduse tegi Tartu kunstnik Siret Roots.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.