TÄNA JAZZKAAREL: KADRI VOORAND CHAMBER MUSIC ENSEMBLE, ANETT, NIKLAS PASCHBURG JA JT CONCEPTION

Festival Jazzkaar toob publikuni vokaalseid helivärve, tutvustab saksa elektroonilist klaveriminimalismi ning kutsub kuulama kodumaist funki.

Kadri Voorand ja Mihkel Mälgand annavad keelpillikvartetiga helistardi alanud nädalale kell 18.00 Vabal Laval. Karismaatiline jazzlaulja ja helilooja, plaadifirma ACT artist Kadri Voorand esineb Jazzkaarel juba 15. aastat. “Soovin luua selleks eriliseks sündmuseks kõla, mis mähiks pehme helisummaga meid headesse mõtetesse, oleks ilu esile tõstev, kuid omaks seejuures ka jõulisema impulsi näol tasakaalu,” kirjeldab Voorand. Lisaks albumi “In Duo with Mihkel Mälgand” lugudele esitletakse spetsiaalselt Jazzkaareks valminud loomingut. Jazztrio ja keelpillikvarteti õhulised seaded, vokaalikihid koos elektroonika ja beat-elementidega annavad muusikale uue dimensiooni.

Õhtut jätkab pop-soul’i laulja Anett Kulbin kell 19.45 Fotografiska Tallinnas. Silmapaistev lauljatar on tegutsenud nii bändi Wilhelm solistina kui ka sooloartistina, jõudnud Eesti Laul 2020 finaali soulballaadiliku looga “Write About Me” ja pälvinud kuulajate palava armastuse. Anetti debüütalbum “All Over Again” on kantud noore naise kogemustest nii iseenda kui ka artistina ning stiililiselt inspireeritud uue kooli soulilauljatest nagu Solange, Mahalia ja Jorja Smith. Kontserdil saab aimu ka Anetti peagi ilmuva albumi uuest materjalist, lauljatar avaldas eelmisel nädalal ka singli “So Far So Good”.

Kell 21.00 vallutab Vaba Lava saksa helilooja, pianist ja produtsent Niklas Paschburg, kelle mõjud peituvad Nils Frahmi, Ólafur Arnaldsi ja Hauschka minimalistlikus loomingus. Niklase 2018. aastal ilmunud debüütalbumit “Oceanic” hindasid kriitikud aasta üheks kaunimaks plaadiks. Niklase teine heliplaat “Svalbard”, kus ta seob minimalistliku klaverifaktuuri, klassika ja elektroonika, ilmus selle aasta alguses. Albumi muusika sündis kaugel kodumaast põhja Norra saarestikus, kus jaanuaris-veebruaris ei tõuse päikegi, see-eest päikesevalguses maastikud pakuvad imelisi vaatepilte aga peegeldavad selgelt ka kliimamuutusi. Niklase kaaslasteks olid klaver, vanaisa akordion ning harmoonium ning nende kõladest ning imelisest looduses ongi inspireeritud uus album.

Päeva lõpetab kell 23.00 JT Conception ehk bassist Janno Trumpi loomingut esitav kümneliikmeline gruuviorkester Fotografiska Tallinnas. Kodumaiste muusikagurmaanide südamed võitis bänd juba oma esimeste kontsertidega sulatades jazzi, rokki ja funki. Ansamblilt on ilmunud albumid “Trump Conception” (2016) ja “Wait For It” (2017). Oma viienda sünnipäeva kontserdil paneb JT Conception põhirõhu värskele muusikale, kuid kindlasti kuuleb ka pärleid varasemast loomingust.

31. Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar toimub 9.-15. oktoobrini 2020 üle Eesti ja 3. novembril Alexela Kontserdimajas. Programmiga tutvu festivali kodulehel.

Jazzkaare tegemistel hoia silma peal ka Facebookis ja Instagramis.

Kava 12. oktoobril:

18.00 Vaba Lava: Kadri Voorand Chamber Music Ensemble

19.45 Fotografiska Tallinn: Anett

21.00 Vaba Lava: Niklas Paschburg (Saksamaa)

23.45 Fotografiska Tallinn: JT Conception

Festivalil Jazzkaar 2020 põhiprogramm:

“Antarktika 200” Raun Juurikas, Arve Henriksen (Norra), Brian Quinn (Šveits) & Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia kammerkoor; Anett; Dee Dee Bridgewater (USA) & Estonian Dream Big Band; Hanna-Liina Võsa; Niklas Paschburg (Saksamaa); NOËP; Ivi Rausi & Laura Põldvere; Jason Hunter Group (Eesti); JT Conception; Kadri Voorand Chamber Music Ensemble; Liisi Koikson; Peedu Kass-Theodor Sink; Raul Ukareda; Ramuel Tafenau; Rita Ray; Siim Aimla Funk Band; Silje Nergaard & Espen Berg; Sooäär-Yaralyan-Ounaskari (Eesti-Soome); The Free Musketeers; Vaiko Eplik & Kristjan Randalu ning paljud teised!

Festivali peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Aastatoetajad on My City Hotel, BMW, Tallink ja Aktaprint. Legendaarse jazzlaulja Dee Dee Bridgewateri kontserti esitleb Viru Keskus. Festivalikeskust aitavad püstitada Prike, Telliskivi Loomelinnak ja Fotografiska Tallinn. Toetavad Reval Café, Overall, MyFitness, Kodupaber ja ERR. Oma maade muusikuid aitab Eestisse tuua Rootsi Suursaatkond ja Kuninglik Norra Saatkond. Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.