APOLLO TOP 15 | MARI JÜRJENS JA HERALD TEGID TUGEVA STARDI, JAAK JOALALT TABELIS LAUSA 6 ALBUMIT!

Apollo poeketi müüdumate albumite esikolmikusse mahtus üle pika aja lausa kaks uustulnukat. Esimene neist on Mari Jürjensi ahjusoe viisiketas “Omaenese ilus ja veas”, mis alustab tabeliteed tublilt 2. platsilt, ning teine hevibändi Herald kauamängiv “Kurat” (#3). Liidrikohast hoiab aga endiselt kinni Jaak Joala kaksikplaat “Naerata”.

Jaak Joala lammutas Apollo pingereas korralikult – TOP 15-s on temalt lausa 6 helikandjat ja pole üllatus, et neist kõige kõrgemal, esimesel astmel, paikneb juunis ilmunud duubelplaat “Naerata”. Just täna, 10. oktoobril toimub Tallinnas Alexela Kontserdimajas Jaak Joala 70. sünniaastapäeva auks korraldatud samanimeline kontsert, kus tulevad esitusele legendaarse muusiku unustamatud hitid, näiteks “Unustuse jõel”, “Suveöö”, “Vildist kübar”, “Kuulsuse ahelad”, “Я тебя рисую”, “Давай поиграем в любовь”, jpt. Laval säravad vanameistri hitte esitades Tanja Mihhailova-Saar, Uku Suviste, Karl-Erik Taukar, Tanel Padar ning Jaak Joala lapselaps Carmen Joala.

Apollo tabeli teiselt positsioonilt leiame Mari Jürjensi neljanda stuudioalbumi “Omaenese ilus ja veas”, mis salvestati kevad-suvel Raplas, Tartus ja Paides. “Viimase nelja aasta jooksul olen kogenud suuri muutusi ja kasvamist, tundnud ilmatut tuge ja rõõmu ja sukeldunud rohkem kui kunagi varem inimeseks olemise küsimustesse,” on kommenteerinud Mari Jürjens. “Mul on tekkinud tunne, et käes on aeg kõik ebaoluline üle parda visata… ja leppida. Pühendada aeg sellele, mis on tõeliselt oluline. Olen õppinud olema heasoovlik iseenda suhtes. Ja seetõttu võtma ka kõike ümbritsevat lihtsalt… nagu see on. Kõigest sellest kõnelevad ka minu laulud.”

Pronksmedal kuulub seekord hevibändi Herald kahekümnenda sünnipäeva puhul avaldatud plaadile “Kurat”, mis lindistati Besat stuudios ja kodustuudiotes. Oma neljanda albumiga jätkab Herald kindlakäeliselt klassikalise hevimetalli radadel, ent toob sisse ka uusi instrumente ja värskeid ideid. Kõik lood on plaadil eestikeelsed, uuendustest niipalju, et esmakordselt kasutatakse sireeni ja helikandjal võib kõlamas leida muidu ainult analooginstrumente kasutava bändi ajaloos esimest korda ka süntesaatori.

Kuula Jaak Joala topeltalbumi “Naerata” avalaulu “Halli päeva päitsed”: 


Apollo TOP 15 (9. oktoober):

1 Jaak Joala – Naerata [2CD]
2 Mari Jürjens – Omaenese ilus ja veas
3 Herald – Kurat
4 Jaak Joala – Arm mu ainus aare
5 Trad.Attack! – Make Your Move
6 Jaak Joala – Oma rada / Колея 
7 Dagö – Küte
8 Jaak Joala – Ma joobun õnnest
9 Erinevad esitajad – METSA KENE – Estonia Meets Amazonia
10 Palderjan – Eesti Kullafond [2CD]
11 Jaak Joala – See kaunis maa
12 Musamari – Laulurong
13 Onu Remuse jutud ja laulud (loeb Tõnu Aav, laulavad Lasteekraani Muusikastuudio lapsed) – Eesti Kullafond [3CD]
14 Jaak Joala – Suveöö
15 Amor Trio – Amor Trio

Edetabel on koostatud Apollo kaupluste ja e-poe müügitulemuste põhjal ajavahemikul 2.-8. oktoober.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.