UGANDA TARANTINO LÕI ACTIONFILMILIKU MUUSIKAVIDEO LEXSOUL DANCEMACHINE’I LOOLE “CARAMBOLA JELLY”

Kolmapäeval, 7. oktoobril, ilmutas eesti kuumavereliseim bänd muusikavideo, mis on vändatud Ugandas! “Carambola Jelly” on Lexsoul Dancemachine’i 3. stuudioalbumi “Lexplosion II” pealt üks enim hinnatud lugusid, mis on nautinud korduvalt ka BBC raadio eetrit.

Vaata videot:


Osta “Carambola Jelly” vürtsikat käsitöömoosi siit.

Wakali nimelise linna slummis Kampalas tegutseb juba 15 aastat kirglik režissöör Isaac Nabwana. Ta on oma karjääri jooksul jõudnud luua ligi 50 action-comedy filmi, kusjuures teda on võrreldud selliste tegijatega nagu Martin Scorsese ja Robert Rodriguez. BBC ajakirjanikud on ta aga tituleerinud Uganda Tarantinoks. Nabwana kogus raha telliste valmistamisega kuni ta oli 32 a. ja valmis oma unistused ellu viima. Ta õppis arvutit kokku panema, ning järgnes pildi ja videotöötlusprogrammidega tutvumine. Nüüdseks on tal miljonitesse ulatuv kultuslik järgijaskond, kes vaatab tema filme ja toetab nende tegemist.

Loe Wakaliwoodist lähemalt siit

Wakaliwoodi YouTube’i kanal

Koostööst:

Lexsoul Dancemachine jõudis viljaka ja leidliku Wakaliwoodi algataja juurde tänu ETV “Ringvaates” nähtud HÕFFi promoklipile. Seejärel helistas bändi mänedžer Isaac Nabwanale ja sai üpris kiiresti nõusoleku toota bändile muusikavideo. Bänd andis omalt poolt vaid märksõnade näol sisendit, mis piirdusid sellega, suund võiks olla tantsuline, energiline ning ehk veidi vähem vägivaldne tavapärasest Ramon Production stuudio loomingust. On näha, et Nabwana võttis seda arvesse, ent jäi siiski oma liistude juurde. Moodsa aja rüütlilugu röövitud pruudist ja tema päästmisest võtab pööraseid pöördeid. Siiski on Nabwana öelnud, et teda eristab tõelisest märulist see, et ta süstib oma loomesse alati paraja annuse komöödiat. Olles kogenud ise sõda, ütleb ta, et seal nähtud õudusi ta ei näita. Helikopterid on talle aga meeldinud just sellest ajast saati kui ta 12-aastaselt Uganda kodusõja ajal (1981-86) ühe kopteri eest ise põgenes.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.