VIDEO | 27-AASTANE MEES ÜRITAS SÜÜDATA TALLINNA LAULUVÄLJAKU LAULUKAART

Süütamine Tallinna Lauluväljakul (kuvatõmmised turvakaamera videost ja Kanal 2 saatest “Reporter”)

Teisipäeva, 29. septembri hilisõhtul kell 23.20 sisenes Tallinna Lauluväljaku territooriumile kanistriga mees, kel oli teadlik kavatsus laulukaare süütamiseks. Süütaja sai oma teo käigus ka ise põletushaavu, kiirabi viis ta Põhja-Eesti regionaalhaiglasse.

27-aastane mees esitles end kohale saabunud päästjatele kui põlengu kustutaja. Territooriumi valvekaamerad on aga kogu süütaja tegevuse salvestanud. “Vaadates turvakaamera salvestusi, on minu isiklik hinnang olukorrale see, et kuna siin teisi isikuid ei viibinud ja tulekahjut tuli lõpuks kustutama päästeamet ning antud isik oli see, kes tulega kokku puutus, siis tundub et muud abi ei olnud ja antud isik kindlasti tulekahjut ei kustutanud vaid vastupidi, tema tegevuse järgi sai just tulekahi alguse,” ütles Tallinna Lauluväljaku juht Urmo Saareoja Kanal 2 uudistesaatele “Reporter”.

Suuremast kahjust päästis asjaolu, et laulukaare laudis on suhteliselt värskelt renoveeritud ja seetõttu ka spetsiaalse põlenguvastase ainega immutatud. “Kui siin oleks veel vana laulukaare laudis, siis nii mõnigi arvas, et see oleks võinud kui säraküünal süttida, aga antud juhul läks tegelasel väga palju aega, et kaare alla leek saada,” kommenteeris Saareoja, kelle hinnangul tegi tuli hävitustööd 30-40 ruutmeetri ulatuses. “Tuli on teinud kahju ka nendesse kohtadesse, mida inimsilm ei näe, ehk siis laudise alla. Kui me täna katuse all käisime, siis avastasime, et ka katuse vahel on tuli põletanud kaitsevõrku. Ei piisa lihtsalt sellest, et me võrgu ära tõmbame ja ära vahetame, mõistagi peame me konstruktsiooni lahti võtma. Nii et tegelikult kahju on päris suur Lauluväljaku jaoks.”  

Kui kõik läheb hästi, saab kindlustuse abiga veel selle aastanumbri sees kõik korda tehtud. Juhtunu uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlus. 

Vaata Tallinna Lauluväljaku turvakaamera videot süütamisest:

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.