TINTURA JA ARNO TAMM AVALDAVAD SIBERI EESTLASTE LAULUDEST ALBUMI

Arno Tamm & Tintura üritusel Folk Rokib Tartus, Aparaaditehas 15.07.20 (foto: Maris Savik)

Ansambel Tintura ja Arno Tamm avaldavad 1. oktoobril oma esimese ühisalbumi “Kaugel üksi võõra rahva hulgas”, mis põhineb Siberis elanud eestlaste rahvalauludel.

2018. suveks loodud kontsertkava aluseks on Siberisse välja saadetud ja välja rännanud eestlaste pärimus – rahvalaulud, mis on põlvest põlve edasi antud, uues keskkonnas elanud ja arenenud ning tänu Eesti Rahvaluule Arhiivi ekspeditsioonidele 1990. ja 2000. aastatel säilitatud ning kodumaale tagasi toodud.

Albumile on jõudnud 9 lugu, mis põhinevad 2005. aastal välja antud antoloogias “Siberi eestlaste laulud” (koostaja ja toimetaja Anu Korb) avaldatud ekspeditsioonimaterjalidel. Antoloogias avaldatud arhviivimaterjale on kasutanud mitmed eesti muusikud ja bändid, sellist terviklikku Siberi eestlaste lauludele pühendatud albumit pole Eestis varem välja antud.
“Siberi eestlaste laulukultuur on unikaalne,” kirjeldab aluseks olnud arhiivimaterjali bändi külalisena üles astuv Arno Tamm. “Siin on näiteks põimunud Eesti eri piirkondadest pärit murdetekstid slaaviliku laulustiiliga, samas on ka rahvusliku ärkamise ajast pärit tuntud rahvaviise, mis on saanud uue väljenduse.”

“Rahvalaulule omast improvisatsiooni ja ajaga kaasa kulgemist ja muundumist on äärmiselt põnev jälgida,” jätkab Tintura solist ja viiulimängija Karoliina Kreintaal. “Minu jaoks on tohutult inspireeriv jälgida pisikestes külades elanud eestlaste kombeid – kuidas vaatamata ajale, elu-olule, poliitilisele ja sotsiaalsele olukorrale on inimeste jaoks ikka tähtis omavahel kokku saada ja koos vanu laule laulda.”

Albumi esitluskontsert toimub 2. oktoobril Viljandis Pärimusmuusika Lõikuspeol. Albumit on võimalik kuulata ja tellida aadressilt​ tintura.bandcamp.com

Tintura + Arno Tamm on: Karoliina Kreintaal (laul, viiul, vioola, väikekandled), Taavet Niller (kontrabass, laul), Lauri Täht (taustad, sämplid, trummid, löökpillid, laul), Arno Tamm (laul, kitarr, klahvpillid).

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.