RAKE SÕIDAB SISSE UUE SOULILAKSUGA “THIS FEELING”

Autor: Kadi Sink

Rake puhast verd soulilaks “This Feeling” on lahtilaskmise laul, mis paneb ka kõige kangemad puusad hööritama.

Laulu autoriks on Rake laulja ja kitarristi Hyrr Innokent Vainola alateadvus, mis sai ilmutatud end läbi unenäo. Unest tõustes kobas Hyrr neurootiliselt paanitsedes mööda pimedat tuba ringi, et leida diktofon ning idee vahetuna salvestada, enne kui see taas sünapside vahele kaoks. “Alguses oli see äärmiselt aeglane ja mesine laul, mida laulsid mulle unenäos kaks jaapani tüdrukut,” meenutas Hyrr.

Laulu äratasid ellu Rake liikmed Rahel Ollisaar (vokaal), Triin Kala (klahvpillid), Caspar Salo (löökpillid) ning Ats Tani (basskitarr).

“Kas me oleme esmaspäevabänd või reedebänd?” püstitas selle looga sõnumi trummar Caspar Salo. Eks sellele saab vastuse anda vaid reedene kuulaja ning EAÜ statistika.

Laulu potentsiaali kommenteeris ka Ats: “Ma omast arust ikka mõnele tuttavale mängitasin. Üks aga ütles kindlasti, et üsna okei olevat saanud.”

Rohkem neil bändina tarvis polegi mõistmaks, et tegemist on maitseka hitiga.

Laul salvestati “vana hea” meetodiga ehk et inimesed mängisid pilli ühes ruumis, ühel ajal, ühel palaval suvepäeval. Seda kõike jälgisid valvsa pilguga Martin Laksberg ja Robert Linna ehk hetkel Eesti kuumim ent jõudeeluliseim produtsentide duo ühisnimetajaga Solid Gold Sound.

“Eks parimad suvehitid ongi alati pärast suve välja antud,” tõdes Rahel Ollisaar.

Laulu masterdas Jörgen Hermaste ning singli värvika kujunduse autoriks on Kadi Sink.

Rake on Tallinnas tegutsev muusikaline vägi, keda paljud on kategoriseerinud soul-muusika alla. Rake on nii kõrvaklapi membraane kui ka kontsertsaalide parkette vibreeritanud aastast 2017, mil ilmus ka esimene album “Séance”. Hiljem on ilmunud ka singlid “Fall Free” kui ka “Out of Control”.

Lisa kommentaar

See lehekülg kasutab Akismet'i rämpsposti tõkestamiseks. Uurige, kuidas teie kommentaarandmed töödeldakse.